Satanist kızın 17 yıllık vicdan azabı

Ortaköy'deki satanist cinayetinin faillerinden Zinnur Gülşah Dinçer "17 yıldır büyük azap duyuyorum. Babam bu olayın kahrından öldü. Sabıkam ve ismimden dolayı iş bulamıyorum" dedi

Giriş Tarihi: 24.1.2016
Satanist kızın 17 yıllık vicdan azabı
İstanbul Ortaköy'de Şehriban Coşkunfırat'ı satanist ayini yaparak öldürdüğü gerekçesiyle müebbet hapis cezasına çarptırılan, 17 yıl sonra tahliye olan Zinnur Gülşah Dinçer, vicdan azabı çekiyor... Satanist cinayeti, Ortaköy'de 13 Eylül 1999 gecesi işlendi. Mahkeme belgelerine göre; satanist Engin Arslan, Ömer Çelik ve Zinnur Gülşah Dinçer, o gece piknik yapıyordu. Arslan, şeytandan kendisine birini kurban etmesi yolunda mesaj geldiğini söyledi. Arslan ve Çelik, Şehriban Coşkunfırat'ın boğazını sıktı, ağzını kapattı. Dinçer de Coşkunfırat'ın direncini kırmak için bacaklarını bıçakladı. Çelik, öldükten sonra Coşkunfırat'ın ırzına geçti. Arslan da tecavüz etmek istedi ama başaramadı. Üçlü, ifadelerinde "Ayın 13'ü uğursuz. O gün şeytana kurban vermek istedik. Daha önce de bir kediyi pişirip yedik" dedi. Üçlüye "cinayet, hırsızlık ve naaşa hakaret" suçlarından müebbet hapis ve 9 ay hapis cezası verildi. Cezayı Yargıtay onadı.

AİLEDEN 211 BİN LİRALIK DAVA
Üç hükümlü, 16 yıl hapis yattıktan sonra serbest bırakıldı. Bunun üzerine Coşkunfırat Ailesi, üç hükümlüye 211 bin liralık tazminat davası açtı. Dinçer, o davaya şöyle yanıt verdi:
Büyük azap duyuyorum. 17 yıl boyunca sadece fiziken değil, psikolojik, sosyo ekonomik yıpranmalarıyla beraber hicabını ve vicdan azabını hâlâ yaşamakta olduğum bu davanın yeniden gündeme gelmiş olması, aynı acıyı, hüznü ve kederi yeniden yaşamama sebep oldu.
17 yılda benim, ailemin büyük kayıpları oldu ve bunlara sebep yine benim tarifi mümkün olmayan, açıklanamayacak boyutta olan, telafisi olmayan bir anlık yanlışa yönlendirilmenin, belki de olay sırasındaki çaresizliğimin nedenleriydi.
Nedametini açıklayacak söz ve cümle bulamıyorum şu an. Kaldı ki bu 17 yılda babamı kaybettim. Babam bu olay yüzünden kahrından öldü. Sabıkam nedeniyle ve ismimden dolayı iş bulup çalışamıyorum. Doğup büyüdüğüm İstanbul'u bile terk etmek zorunda kaldım. Hiçbir sosyal güvencem yok. Aileden tekrar özür diliyor ve tazminat talebinin reddedilmesini istiyorum.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Satanist kızın 17 yıllık vicdan azabı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN