Suda dram

Çanakkale'de 91, Kırklareli'nde 36 sığınmacı kurtarıldı. Afgan uyruklu 8.5 aylık hamile Husina Derhude ise doğum sancısı sırasında kurtarılarak hastaneye kaldırıldı

Giriş Tarihi: 24.1.2016
Suda dram
Avrupa'ya ulaşma hedefiyle, hava şartlarının olumsuzluğuna rağmen yasadışı geçiş girişiminden vazgeçmeyen sığınmacılar, denizde zor anlar yaşıyor. İzmir Çeşme'den lastik botla denize açılan 25'i çocuk 59 sığınmacı sahil güvenlik birimlerince kurtarıldı. Gemiye alınan sığınmacılar arasında çocuk ve bebeklerin de olması dikkat çekti.

DOĞUM SANCISI YAŞADI

Kurtarılanlar arasında 8,5 aylık hamile Afgan uyruklu Husina Derhude de vardı. Soğuk ve rüzgâr nedeniyle denizde zor anlar yaşayan hamile kadın, sancılarının yoğunlaştığı sırada kurtarıldı. Hamile kadın, kontrol timi tarafından gemiye yanaştırılan bottan askeri personel yardımıyla öncelikli olarak gemiye çıkartıldı. Diğer taraftan Çanakkale'de yasa dışı yollarla Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçme hazırlığında olan 91 kişi, Kırklareli Kofcaz ilçesinde de 36 sığınmacı yakalandı. Muğla'da da gözaltına alınan, organizatör olmakla suçlanan 1'i Pakistan uyruklu 4 kişi tutuklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suda dram
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN