Türkiye'nin en iyi haber sitesi

önce temeli atılan açılıyor

Giriş Tarihi: 27.1.2016 17:06
20 yıl önce temeli atılan hastane açılıyor

’da, önce temel atılan ancak yetersizliği nedeniyle geciken 600 yataklı Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama si Şubat ayında açılacağı belirtildi. Rektör yardımcısı Prof. Dr. Ercan Yeni, büyük sıkıntılara rağmen bitme aşamasına gelen hastanenin 120 yataklı yoğun bakım ünitesiyle bölgenin en modern cihazlarla donatılan bir hastane olduğunu söyledi.

Harran Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof. Dr. Ercan Yeni, kent merkezine 25 kilometre mesafede bulunan Osmanbey yerleşkesinde yapımı süren 611 yataklı ye ilişkin bilgiler verdi. Osmanbey yerleşkesinde 117 bin 972 metrekare alan içerisinde dır inşaat yapımı süren hastanenin uzun yıllardır sıkıntısı ve proje değişikliği nedeniyle tamamlanmadığını belirten Ercan Yeni, şunları söyledi: " Ben 21 yıldır 'dayım. Hastanemiz benim olduğum süre boyunca hep sorun oldu. Şuan ki mevcut hastanemiz 3. basamakta hizmet veriyor. Ancak gerek yatak, gerekse malzemesi açısından modern görünümden oldukça uzak bir şekilde görünüyor. Bunun için üniversite hastanesinin kampüsteki inşaatı uzun yıllardır kamuoyunun gözleri önünde uzayarak, devam etti. Onca zahmetlere rağmen sonuçta bu hastaneyi bitirme aşamasına getirdik. Burada gerek hükümetin, gerekse rektörlüğümüzün özel gayretiyle son yıllarda oldukça hızlanarak ve birkaç gün içerisinde inşallah taşınma süreci olacaktır. Tamamlanan bu hastane sayesinde Şanlıurfa'mız nitelikli bir hastaneye kavuşacaktır. 120 yoğun bakım ünitesi olan bu hastanemiz modern cihazlarla donatılarak Şubat ayı ortasına açılarak vatandaşlarımıza kaliteli bir sağlık hizmetini vermeye başlayacağız" dedi.

20 YIDA 300 MİLYON LİRA HARCANDI

1996 yılında temeli atılan ve 2 milyon 683 bin 350 TL'ye ihale bedeli sunulan 611 yataklı hastanenin tamamlanması için 20 yıldır 300 milyon lira aktarıldığı öğrenildi. 20 yılın sonunda tamamlanan hastane için açıklamada bulunan Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekim Can Kürkçüoğlu; "Şanlıurfa halkının da çok yakında takip ettiği gibi hastanemiz uzun yıllardan sonra faaliyete geçme aşamasına geldi. Şuan bina içerisinde son rötuşlar yapılıyor, yeni alınan malzemelerin montajı yapılıyor. Hastanemiz son derece modern en son teknolojik cihazlarla donatıldı, bunlar yeni alınan MR cihazımız, tomografi cihazımız başta olmak üzere tüm cihazlarımız şuan teknolojinin ulaştığı en üst seviyede olan cihazlardır. Bu cihazlarımızla çok daha hızlı ve hasatlarımızı bekletmeden hizmet sunabileceğimiz bir teknolojik kapasiteye ulaşıyoruz. Bina olarak da akıllı bir bina en son mevzuata uygun bütün teknolojik donanıma sahip yangın, deprem, inşaat teknikleri açısından, izolasyonu açısından kullanabileceğimiz akıllı bir binadır. Burada 24 ameliyathane, 2 doğum odası, 2 yanık ünitesi, 300 poliklinik odası, 284 hasta yatak odası, 120 yoğun bakım yatağı ile bölgenin sağlık üssü olmaya adayız" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
20 yıl önce temeli atılan hastane açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN