Elektrik direkleri bile kar altında...

Giriş Tarihi: 27.1.2016
Elektrik direkleri bile kar altında...

Bitlis'te elektrik direkleri bile kara gömüldü. Erzincan'da da doğum sancısı tutan bir kadın 5 saatlik çalışmayla hastaneye yetiştirildi

Balkanlar'dan gelen soğuk ve yağışlı hava Edirne ve Kırklareli'ni beyaza bürüdü. Erzincan'da ise ekipler, köyde yaşayan hamile kadını 5 saatlik çalışmanın ardından hastaneye ulaştırdı. Bitlis'te tipi nedeniyle elektrik direkleri bile kara gömülürken, yolu kapanan köyde kalp krizi geçiren hasta zorlu mücadelenin ardından hastaneye ulaştırıldı.

TRAKYA BEMBEYAZ...

Edirne'de etkili olan kar yağışı nedeniyle kent beyaza büründü. Hava sıcaklığının eksi 2 derece olduğu kentte kar kalınlığı yükseklerde 10 santimetreye ulaştı. Kırklareli'de de etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Kent merkezinde kar kalınlığı 2, Bulgaristan'a ulaşımın sağlandığı Dereköy Gümrük Kapısı'nda 3, Kofçaz ilçesinde 4, Demirköy ilçesinin Mahyatepe mevkisinde 7 santimetreye ulaştı.
Kara kış Doğu Anadolu Bölgesi'nde de etkili oluyor. Van'da 689 mahalle, Bitlis'te 256, Hakkâri'de 105 köy ve 277 mezra ile Muş'ta 215 köye ulaşım sağlanamıyor. Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı, dün gece sıfırın altında 21 dereceyle Erzincan'da kaydedildi. Sıcaklık, sıfırın altında olmak üzere Ardahan'da 20, Erzurum'da 18, Kars'ta 16, Ağrı ve Tunceli'de 15 derece ölçüldü.
İstanbul'dan cenaze için Kastamonu'nun İnebolu ilçesine gelen otobüs karda kayarak kontrolden çıktı. Kara saplanan otobüsteki 35 kişi, 4 saat mahsur kaldı.
Erzincan'ın Üzümlü ilçesine bağlı Çamlıca köyünde yaşayan 9 aylık hamile Ebru Nurali. sancılarınının başlaması üzerine, ekiplerin yaklaşık 5 saatlik çalışmasıyla hastaneye yetiştirildi. Bitlis'te ise Küllüce köyünde yaşayan vekalp krizi geçiren Feyzi Yergül (65) 5 saatlik zorlu mücadelenin ardından Bitlis Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.
Sivas'ta dün sabah hava sıcaklığı - 33 derece ölçüldü.
Mersin'in Anamur ilçesinde sıcaklığın eksi 4 dereceye düşmesi sonucu muz ve çilek seraları yerle bir oldu. Üreteciler mart ayına kadar ürün alamayacaklarını belirtti.

Sinan AYDIN - Tarık YILMAZ - Abbas ÇAKAR - Fuat TAPAN - Murat SAVAŞ - Ercan BİTTİ - Kamil CÖMERTLER
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elektrik direkleri bile kar altında...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN