Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kızılay'ın kan stokları eriyor

Mersin'de Türk Kızılayı Şube Başkanı Necmi Erdem, kış mevsimine bağlı olarak kan stoklarında sıkıntı yaşandığını söyledi.

Giriş Tarihi: 27.1.2016 11:34 Güncelleme Tarihi: 27.1.2016 11:47
Kızılay'ın kan stokları eriyor
Havaların normal seviyenin üzerinde soğuk olması nedeni ile vatandaşların evden çıkmadığını belirten Erdem, bu durumun stoklarda azalmaya yol açtığını belirtti. Erdem, sorunun çözümüne yönelik şu çağrıyı yaptı:

"Mersin halkını kan bağışı konusunda duyarlı olmaya çağırıyorum. Her zaman için kana ihtiyaç vardır. Kan stokumuzun daha fazla düşmesi korkusu yaşıyoruz. Kan ihtiyacında yetersiz kalmak istemediğimiz için Mersin halkı başta olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarımıza kan bağışı yapmaları konusunda çağrıda bulunuyoruz. Lütfen herkes kan toplama merkezlerimize gelerek kan bağışında bulunsun. Bugün başkasına ihtiyaç olan kan, yarın kendimize ya da en yakınımıza ihtiyaç olabilir. Bu düşünceyle hareket etmemiz gerekiyor."

35 BİNE DÜŞTÜ


Ülke genelinde yaklaşık 50 bin ünite olan stok seviyesinin 35 bin civarına düştüğünü ifade eden Erdem "Bundan Mersin şubemiz de nasibini almış durumdadır. Stoklarımızın normal seviyeye gelmesi için vatandaşlarımızın duyarlı olmasını bekliyor ve kan toplama merkezlerimize gelerek kan bağışında bulunmalarını rica ediyoruz" diye konuştu.

KAN BAĞIŞI YAP ALTIN MADALYAYI AL


Kızılay, kan bağışçıları için madalya ödülü veriyor. İşte Kızılay'dan yapılan madalya açıklaması:

" Türk Kızılayı güvenli kanın düzenli kan bağışçı profili ile gerçekleşeceği düşünmektedir. Bu anlayışla kurumumuza gönüllü olarak düzenli kan bağışında bulunana bağışçılarımıza anı olarak kalması için madalya/ödül sistemi oluşturulmuştur. Türk Kızılayı'nın Kan Bağışı Merkezi fark etmeksizin 10 kez bağış yapan bağışçımıza BRONZ MADALYA, 25 kez bağış yapan bağışçımıza GÜMÜŞ MADALYA, 35 kez bağış yapan bağışçımıza ALTIN MADALYA, 45 kez bağış yapan bağışçımıza PLAKET takdim edilmektedir. Madalya ve plaketleri hak edilen yılın bir sonraki senesinde 14 Haziran Dünya Kan Bağışçıları Günü kapsamı etkinliklerinde teslim edilmektedir. "

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızılay'ın kan stokları eriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN