Türkiye'nin en iyi haber sitesi

600 yıllık tarihe farklı bir bakış

Osmanlı'nın önemli olay ve kişilerinin ayrı ayrı aktarıldığı "Sorularla Osmanlı İmparatorluğu" kitabı, 6 asırlık tarihe farklı bir açıdan bakmamızı sağlıyor. Yeni bilgi ve belgeler ışığında kaleme alınan bu muhteşem eser, 29 kupona SABAH okurlarıyla buluşacak

Giriş Tarihi: 28.1.2016
600 yıllık tarihe farklı bir bakış
Osmanlı İmparatorluğu'nun tarihini yeni çalışmalarla anlatan "Sorularla Osmanlı İmparatorluğu" kitabı sabah okurlarıyla buluşuyor. Osmanlı tarihi konusunda yaptığı araştırma ve yayımladığı kitaplarla tanınan tarihçi Prof. Dr. Erhan Afyoncu tarafından kaleme alınan kitap, 600 yıllık tarihe farklı bir açıdan bakmamızı sağlıyor. SABAH okurlarının 29 kupona sahibi olacağı 832 sayfalık dev eser için ilk kupon 30 Ocak'ta gazetede yer alacak.

OSMANLI PADİŞAHLARININ TARİHE KAZINMIŞ SÖZLERİ

İLK KEZ ORTAYA ÇIKARILAN BİLGİLER
Osmanlı İmparatorluğu'nun 600 yıllık tarihindeki önemli olay ve kişilerin ayrı ayrı aktarıldığı 10 ciltlik bir çalışmadan hazırlanan eser, kamuoyuna daha önce anlatılmamış yönleriyle okurlarıyla buluşuyor. Tarihe damga vurmuş "İstanbul'un Fethi, Şehzade Mustafa'nın öldürülmesi, Hürrem Sultan gerçeği, Kösem Sultan ve Turhan Sultan'ın iktidar mücadeleleri gibi konuları yeni bilgilerle anlatıyor. Ayrıca, cihan devleti olan Osmanlı'nın ortaçağdan modern döneme uzanan süreçte dünya tarihine etkileri, modern dünyadaki izleri ve Osmanlı padişahlarının yöneticilik özellikleri detaylı şekilde sunuluyor. Yıllardır anlatılan Osmanlı tarihinden farklı olarak, yabancı ve Türk akademisyen araştırmacıların elde ettiği yeni bilgi ve belgeler ışığında yazılan eser, popüler ve sade bir dille kaleme alındı.

İŞTE OSMANLI'NIN ASKERLERİ

16 YILLIK EMEĞİN ÜRÜNÜ

Kitabın önsözünde, 2000 yılından itibaren sorular eşliğinde her ay farklı bir kişi ve olayı ele alarak başladığı çalışmaları birleştiren Erhan Afyoncu, toplam 6 ciltlik araştırmalar arasından "Sorularla Osmanlı İmparatorluğu" adlı eseri özenle hazırladıklarını ifade ediyor. Osmanlı tarihinin 150- 200 yıllık bilgilerle anlatılmaya çalışıldığını belirten Erhan Afyoncu, "Osmanlı İmparatorluğu'nu bu bilgilerle anlamaya çalışmak son derece yanlıştır. Yanlış anlaşılma ve yanlış yorumlanmalara sebep olmaktadır" diyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
600 yıllık tarihe farklı bir bakış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN