Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cezaevinden çıkan dallas cinayetle bitti

Giriş Tarihi: 28.1.2016 14:33 Güncelleme Tarihi: 28.1.2016 15:19
Cezaevinden çıkan dallas cinayetle bitti
Biri müteahhit, biri oto yıkamacısı üç arkadaş cezaevinde dost oldu. Tahliye olan İsmet Alkan, cezaevi arkadaşı Zikri Pınarbaşı'nın eşiyle imam nikahı kıydı. Zikri Pınarbaşı da cezaevinden çıktığında boşanmasına sebep olarak gördüğü İsmet Alkan'ı restoran çıkışında kurşun yağmuruna tuttu. Cinayet anının kameralara yansıdığı olayda İsmet Alkan hayatını kaybederken ona yardım eden Ayhan Demir'le birlikte cezaevinde birlikte kaldıkları Mehmet Çoçyuk'a ağırlaştırılmış müebbet istemiyle dava açıldı.

O CEZAEVİ İLK KEZ GÖRÜNTÜLENDİ!

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTENDİ

Bakırköy 4.Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın iddianamesine göre uyuşturucudan suçundan Silivri Cezaevi'nde yatan İsmet Alkan ile Zikri Pınarbaşı ve Mehmet Çoçyuk cezaevinde arkadaş oldu. İsmet Alkan bir süre sonra serbest kaldı. Zikri Pınarbaşı da eşi İlksun K.'yi cezaevine getirmesi için eşinin telefonu İsmet Alkan'a verdi. İddiaya göre İsmet Alkan'la İlksun K. arasında duygusal ilişki oluştu. İlksun K., bir süre sonra cezaevinden çıkan Zikri Pınarbaşı'yla boşandı. Zikri Pınarbaşı da eşiyle boşanmalarına sebep olan İsmet Alkan'ı sorumlu tuttu. Telefonla İsmet Alkan'ı arayan ve ölümle tehdit eden Zikri Pınarbaşı, boşandığı eşi İlksun K.'yi de arayarak nikah kıydığı İsmet Alkan'ı öldüreceğini söyledi. Zikri Pınarbaşı ile birlikte cezaevinden çıkan Mehmet Çoçyuk, 24 Temmuz 2015 günü İsmet Alkan'ı arayarak Esenyurt Bolero Kafe'de buluşmak istedi. Ayhan Demir'le buluşan Zikri Pınarbaşı da aynı gün gece yarısı arabayla Bolero Kafe'nin önüne geldi. Öndeki arabayı kullanan Mehmet Çoçyuk kafeye girerken Zikri Pınarbaşı ile Ayhan Demir, başka bir aracın içerisinde İsmet Alkan'ın çıkmasını beklemeye başladılar. Gece 01.00 gibi kafede sohbet ettiği İsmet Alkan'ın yanından ayrılan Mehmet Çoçyuk, Zikri Pınarbaşı'nın bulunduğu aracın yanına gitti ve ardından arabasına binerek oradan uzaklaştı. 15 dakika sonra kafeden ayrılan İsmet Alkan da karşı yolda aracın beklemekte olan Zikri Pınarbaşı'nın kurşunlarına hedef oldu. Kağıthane'de bir kahvede sahte kimlikle yakalanan Zikri Pınarbaşı ile ona yardım eden ve aracı kullanan Ayhan Demir cezaevine gönderildi. Zikri Pınarbaşı, oto yıkamacısı Ayhan Demir ve tutuksuz müteahhit Mehmet Çoçyuk'a tasarlayarak adam öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet cezalarına çarptırılmaları istemiyle dava açıldı.


SANIKLAR, "ZİKRİ'YE YARDIM ETMEDİK"

Mahkeme ifadesinde suçlamayı kabul etmeyen Ayhan Demir, ehliyeti olmayan Zikri Pınarbaşı'nı Esenyurt'a götürdüğünü, cinayetle bir ilgisinin olmadığının belirterek suçlamayı reddetti. Tutuksuz sanık Mehmet Çoçyuk da Zikri Pınarbaşı ile İsmet Alkan'ın cezaevinden arkadaşları olduğun belirterek, " Olaydan önce Zikri bana İsmet'in boşandığı eşiyle ilişkisi olduğunu söyledi. Çocukların kendisinde kaldığını, çocuklara bakamayacağını, bu nedenle İsmet'le konuşup çocukları almasını istediğini bana anlattı. İsmet'e Zikri'nin söylediklerini anlattım. İsmet daha sonra bana Zikri'yle görüşeceğini söyledi. Kafedeyken Zikri'yi aradım. Zikri kafeye geliyorum dedi. İsmet de bana o zaman sen git dedi. Kafeden çıktığımda Zikri ve Ayhan'ı görmedim. Benim cinayetten haberim yoktur. Ben kesinlikle Zikri'yle bir olup İsmet'e tuzak kurmuş değilim" dedi. Tutuklu sanık Zikri Pınarbaşı ise bugüne kadar susma hakkını kullandı ve ifade vermekten kaçındı. Mahkeme tutuklu sanık Zikri Pınarbaşı'nın ifadesinin alınması için ertelendi.


İsmet Alkan

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cezaevinden çıkan dallas cinayetle bitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN