Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dolandırıcılar sert kayaya çarptı

Kick boks şampiyonu, altın dolandırıcılarını tek yumrukla nakavt etti

Giriş Tarihi: 28.1.2016 12:15 Güncelleme Tarihi: 28.1.2016 17:46
Dolandırıcılar sert kayaya çarptı
Telefonla aradıkları kişileri eskiden tanıyormuş gibi yaparak 'Altın bulduk' vaadiyle dolandıran çete, bu kez sert kayaya çarptı.

İzmir'de yaşayan ve Kick Boks'ta 4 dünya, 9 da Türkiye Şampiyonluğu bulunan müteahhit Cesur Turgay'ı (29) arayan dolandırıcılar, Turgay ile daha önce iş nedeniyle tanışmış gibi yaptılar. Daha sonra Manisa Salihli'de altın dolu çömlek bulduklarını söylediler. Turgay, kendisini arayanların dolandırıcı olduğunu anladı ve çeteye Turgutlu'da buluşma sözü verdi. Jandarmanın takibi ile dolandırıcılarla bir araya gelen Turgay, kendini M.Y olarak tanıtan dolandırıcıyı tek yumrukla yere serdi.


TEK YUMRUKLA NAKAVT


Dolandırıcıların kendisini 7 ay önce de arayıp, dolandırmaya kalktığını söyleyen Turgay, "Daha önce de ahırda altın bulduklarını söylemişlerdi. Ben dolandırıcı olduklarını anladım. O zaman bana küfür edip telefonu kapatmışlardı. Bu kez onlara inanmış gibi davranıp, jandarmaya haber verdim. Buluşma yerine 4 kişi geldiler ancak 3 kişi gizlendi, sadece biri yanıma geldi. 'Seni tanıyamadım' deyince, 'o zaman benim saçlarım uzundu, o yüzden tanıyamamışsındır' dedi. Ben de 'sen beni 7 ay önce de aramıştın, bana küfür etmiştin' deyince arkadaşlarına bakıp, elini beline attı. Ben de o sırada kroşe vurdum. Sırt üstü düştü ve bayıldı. Çenesi kırıldı. O sırada jandarma gelip dolandırıcıyı götürdü"dedi. Çocuk tacizi, gasp ve dolandırıcılık suçlarından aranan zanlı tutuklandı.

Olayı öğrenen mağdurların kendisini arayıp, teşekkür ettiğini söyleyen Turgay, "Bu çete insanları kandırmış. Buluştukları kişiyi, deli rolü yapan bir adamın yanına götürüyormuş. Deli rolü yapan adam sırtında bir çanta dolusu altın tutuyormuş. Mağdurlara birkaç tane gerçek altın gösteriyorlarmış. Mağdurlar da deli adamın saflığından yararlanarak ceplerindeki parayı verip, altınları almak istiyormuş" dedi.

MAĞDURLAR SES KAYDI ALDI

Vatandaşları arayan dolandırıcıların telefon konuşmaları kayıtlara şu şekilde geçti.

Dolandırıcılar sert kayaya çarptı

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dolandırıcılar sert kayaya çarptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN