65 yaşında yaşadı

'nın ilçesinde, Halk Eğitimi Merkezi eski binasında eğitim gören 23 yaş üstü öğrenciler, 2015-2016 eğitim öğretim döneminin ilk yarısını başarı ile tamamlayan yaşadı.

Giriş Tarihi: 29.1.2016 17:51 Güncelleme Tarihi: 29.1.2016 17:52
65 yaşında karne sevinci yaşadı

2012 yılında Türkiye'de ilk olarak bu kursu açan Halk Eğitim Merkezi'nde eğitimlerinin ilk yarısını tamamlayan 45 özel öğrenciden 36'sına leri verildi. Kursların en yaşlı özel kursiyeri 65 yaşındaki Mansur Eriş ile Suriye'den gelip ailesiyle İnegöl'e yerleşen Hatice Abdülkadir de arkadaşları ile birlikte karne aldı.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Burhanettin Özdemir, ?Bu kurslarımızı İnegöl modeli olarak tasarladık. Diğer ilçelerde veliler nezaretinde haftanın iki saatinde el sanatları kursu alan öğrenciler, iki saatlik kursun ardından evlerine gönderiliyor. Bunu geliştirerek çoğalttık. Eski Halk Eğitim Merkezi binamız boşalınca da bu kurslarımıza orada devam ettik. Bu gün itibariyle 5 sınıfta 45 öğrenciye 10 öğretmen nezaretinde bu hizmeti veriyoruz. Öğrencilerimizin servis hizmetleri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından veriliyor. Öğle yemekleri İnegöl Belediyesi tarafından karşılanıyor. Eski Halk Eğitim binamızda hayırseverler ve İnegöl Belediyesi destekleri ile restorasyon yapıldı. Spor alanları oluşturuldu. Genel Müdürlüğümüze de bu anlamda model olabilecek, bir şekilde kursumuzu sunduk. Şimdi Türkiye'nin her yerindeki merkezlere örnek gösterildi ve uygulanmaya başlandı? dedi.

Programın sonunda Türk bayrağı şeklindeki giysileri ile sahne alan 36 özel çocuğa karneleri (sertifikaları) takdim edildi. Takdimin ardından özel çocuklar, keplerini havaya atarak ve pasta keserek karne ni doyasıya yaşadı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
65 yaşında karne sevinci yaşadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN