Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İsteyene Barbie artık 'balık etli'

Zayıflığı ve çok uzun bacaklarıyla tanınan dünyanın en ünlü oyuncak bebeği Barbie artık farklı boy beden ve "etnik" özelliklerle satılacak

Giriş Tarihi: 30.1.2016
İsteyene Barbie artık 'balık etli'
Vücut ölçüleri nedeniyle eleştirilere maruz kalan çok uzun boylu, zayıf ve incecik bacaklı Barbie, artık farklı beden ve ırksal özelliklerle kız çocuklarına arkadaşlık edecek. Dünyanın en ünlü oyuncak bebeği olan Barbie'nin üreticisi Mattel, Fashionistas (Moda Meraklıları) adı altında çıkardığı yeni oyuncaklarla Barbie'nin "güzellik standartlarını" değiştirerek daha gerçekçi bedenlere kavuşturdu. Farklı boy ve beden ölçülerinin yanı sıra farklı renklerde üretilen yeni Barbie'ler dünyadaki tüm etnik özelliklere uyum sağladı. Yeni Barbie'lerde üç ana vücut tipi bulunuyor: Daha kıvrımlı, daha minyon ve daha uzun. Bunların yanı sıra yedi farklı ten rengindeki Barbie'lere toplam 22 göz rengi ve 24 saç şekli uygulanmış. Biri kıvrımlı, dalgalı uzun kahverengi saçlı ve kahverengi gözlüyken, diğeri orijinal vücut hatlarında çekik gözlü ve düz uzun kahverengi saçlı fiziksel özelliklere sahip.

57 YILDIR MODAYI TAKİP EDİYOR

Barbie 57 yaşında olmasına rağmen kaybetmediği tek özelliğiyse, farklı moda stillerini uygulaması. Yeni Barbie'lerin her tür giyim tarzını denediği görülüyor. Mattel perşembe günü Twitter'dan yaptığı ilanla yeni Barbie'leri tanıtırken, şirketin çocukların tablet ve plastik oyuncaklara olan ilgisini tekrar oyuncak bebeklere çekmeyi amaçladığı belirtiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İsteyene Barbie artık 'balık etli'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN