Türkiye'nin en iyi haber sitesi

3 'Odun bomba' daha bulundu

Giriş Tarihi: 2.2.2016 14:38 Güncelleme Tarihi: 2.2.2016 14:43
3 'Odun bomba' daha bulundu

Malatya'daki Suluköy Mahallesi’nde, sobaya atılan odunun kısa bir süre sonra patlamasının ardından yaralanan Özdağ ailesinin 7 ferdinin tedavisi sürdürülürken, odunun oyularak içine boru bomba konulduğu ve bunun köpük şeklinde slikon ile kapatıldığı belirlendi.

Adıyaman'dan 8 yıl önce Malatya'nın kırsal kesimindeki Suluköy Mahallesi'ne taşınan Mehmet Özdağ aile fertlerine yönelik saldırı ile ilgili polis ve jandarma araştırma yapıyor. Ailenin düşmanları olup olmadığı araştırılırken, odunların içinden çıkan patlayıcının boru tipi bomba olduğu iddia edildi.
Odundaki bombanın patlaması sonucu ağır yaralanan Mehmet Özdağ'ın durumu ciddiyetini konuyor. Bombanın infilak etmesi sonucu sobanın da parçalanmasıyla birlikte Özdağ'ın gözünden başına giren şarapnel parçalarının, ameliyatla çıkarıldığı ancak, durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi. Turgut Özal Tıp Merkezi'nde tedavisi süren babanın bir gözünü kaybettiği açıklandı. Diğer yaralıların durumu ise iyiye gidiyor.


ODUNU OYUP BOMBA YERLEŞTİRMİŞLER

Odunun içinde bombanın patlamasının ardından, evin 20 metre uzağında bulunan odunluğa giden köylüler, şüphelendikleri 3 adet odun ile matkabı görünce durumu hemen jandarmaya bildirdi. Kimlikleri henüz tespit edilemeyen kişi veya kişilerin bombanın fark edilmemesi için oydukları odunların içine bomba yerleştirdikten sonra ağzını köpük şeklindeki silikon sıkarak kapattığı anlaşıldı. Güvenlik güçlerinin yaptığı incelemede içinde bomba bulunan 3 odun ile evdekilere ait olmadığı belirtilen odunluktaki matkap içine yerleştirilen bomba da incelemeye alındı. Matkabı 'bombalı odunları' bırakan kişi veya kişilerin odunluğa koyulmuş olabileceği üzerinde durulurken soruşturmaya devam ediliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
3 'Odun bomba' daha bulundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN