'ye ve uyarısı

Giriş Tarihi: 3.2.2016 23:10
Ege'ye lodos ve fırtına uyarısı

Valiliği bazı iller için uyarısında bulundu.

Valiliği; İzmir, Aydın, Çanakkale, Balıkesir ve Manisa için uyarısında bulundu. Kıble ve lodos yönlerinden orta kuvvette esen rüzgarın, bugün akşam saatlerinden itibaren etkisini artırarak, kuvvetli (40-60 km/sa), kıyı kesimlerde kısa süreli (60-75 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Açıklamada, "yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (soba ve baca gazı zehirlenmesi, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması) gibi ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Denizi'nde halen kuvvetli esen lodosun, bugün akşam saatlerinde 5-7 kuvvetinde (40-60 km/saat) rüzgara, Kuzey Ege'de gece geç saatlerden itibaren 6-8 kuvvetinde (50-75 km/saat) fırtınaya dönüşeceği ve cuma günü ilk saatlere kadar etkili olacağının ifade edildiği açıklamada, şöyle denildi:

"5 Şubat 2016 Cuma günü lodosun yerini poyraza bırakacağı, günün ilk saatlerinde Saros körfezinden başlayarak Ege denizi genelinde poyrazın 7-9 kuvvetinde kuvvetli fırtına (70-85 km/saat), zaman zaman 8-10 kuvvetinde tam fırtına (80-95 km/saat) şeklinde eseceği; tam fırtınanın 6 Şubat 2016 Cumartesi günü ilk saatlerde kuzeyden başlayarak fırtına kuvvetine düşeceği, fırtınanın da akşam Kuzey Ege'de, gece de Güney Ege'de etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor. Fırtınanın oluşturması muhtemel olumsuzluklara karşı denizcilerimizin ve balıkçılarımızın dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ege'ye lodos ve fırtına uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN