Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Boşanamazsın' katliamı: 9 ölü

'Boşanamazsın' katliamı: 9 ölü

Karısı barışma teklifini reddedince dehşet saçan Yusuf Taş, gece eşiyle birlikte 4, sabah ise 5 akrabasını öldürüp kaçtı. Aile fertlerini arayan Taş'ın, "Oluk oluk kan akacak, kökünüzü kazıyacağım" diye tehdit ettiği ileri sürüldü

Gaziantep'te güvenlik görevlisi olarak çalışan 25 yaşındaki Yusuf Taş, 5 yıl önce akrabası Tuğba Taş (21) ile evlendi. Bir de kızları dünyaya gelen çift, geçen yıl İstanbul'a taşındı. Ancak şiddet görmeye başlayan genç kadın, 5 ay önce, kızı Belinay'ı da alarak Gaziantep'e döndü. İstanbul'da bir otelde çalışan ve terk edilmeyi gururuna yediremeyen Yusuf Taş, eşini vazgeçirmek için ölüm tehditlerine başladı. Akrabalarına yaşadıklarını anlatan Tuğba Taş ise boşanmak istediğini söyledi. Eşinin ölüm tehditleri artınca savcılığa başvurup boşanmak için dava açmaya karar verdi.

POMPALIYLA KURŞUN YAĞDIRDI
Genç kadını haklı bularak boşanmasına onay veren akrabaları Yusuf Taş'ı eleştirdi. Eşinin kararını öğrenen ve kendisini haksız bulan akrabalarına sinirlenen Taş, Gaziantep'e geldi. Önceki gece de teyzesi Şenel Çakmak'ta kalan eşiyle konuşmak için eve gitti. Diğer akrabalarının da bulunduğu evde bir kez daha barışmak isteyen Yusuf Taş, reddedilince yanındaki pompalı tüfeği çıkarıp evdekilere kurşun yağdırdıktan sonra kaçtı. Tuğba Taş, annesi Şener Çakmak (39), kardeşi Ahmet Çakmak (16) ve evde bulunan kuzenleri Duran Taş'ın (23) öldüğü saldırıda, 2 kişi de ağır yaralandı.

KENDİ BABASINA DA TEHDİT

Kızı Belinay Taş'a ise dokunmadı. Katliama tanık olan küçük kızı, olaydan sonra eve koşan anneannesi Ayşe Taş teselli etmeye çalıştı. Ardından kente 6 kilometre mesafedeki Sam Mahallesi'ne giden Yusuf Taş, burada da amcası Mustafa Taş (48), yengesi Gülay Taş (48), kızları Türkan Demir (22) ve Gül Taş (14) ile oğulları Furkan Taş'ı (16) yataklarında uyurken öldürdü. İkinci katliamdan sonra da kaçan Yusuf Taş, dün kendi babası da dahil, diğer aile üyelerini de arayarak, "Oluk oluk kan akacak. Hepinizin kökünü kazıyacağım" diye tehdit etti. Polis tarafından her yerde aranan Yusuf Taş'ın yakınlarına eşi Tuğba Taş'ın amcasının oğlu Duran Taş'la ilişkisi olduğunu, cinayetleri bu nedenle işlediğini söylediği de öğrenildi. Saldırganı yakalamak için operasyon başlatan polis, tehdit ettiği aile üyelerini de korumaya aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Boşanamazsın' katliamı: 9 ölü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN