kabin memurları 21 aylık bebeğin

İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Hong Kong'a uçan yolculardan bir çiftin bebeğinin boğazına bir cisim takıldı. Nefessiz kalan bebeği, Sinem Aydemir ve Emre Bulut hayata döndürdü.

Giriş Tarihi: 8.2.2016 16:02 Güncelleme Tarihi: 8.2.2016 16:06
THY kabin memurları 21 aylık bebeğin hayatını kurtardı
İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan 5 Şubat'ta Hong Kong'a uçan yolculardan beşinci sırada bir çift, 21 aylık leri ile seyahat ediyordu. Minik yolcu, boğazına takılan bir cisimle, nefessiz kaldı.

Bebeğin yüzü morarırken, anne ve baba ağlayarak kabin ekibinden yardım istedi. İlk müdahale, kabin memurları Sinem Aydemir ve Emre Bulut'tan geldi. Cisimi hızla çıkartan iki deneyimli , 21 aylık yolcuyu hayata döndürdü.

Houston'dan gelen ve İstanbul aktarmalı olarak Hong Kong'a uçan çift, ekibe teşekkür edip bir 'ye durumu bildirdi. Çift ayrıca, Sinem Aydemir ve Emre Bulut'u da 'ye evlerine davet etti.

ÖZEL EĞİTİMDEN GEÇİYORLAR

Kabin memurluğu eğitiminin bir parçası da ilk yardım. Bu konuda bilgilerini sürekli tazeleyen kabin memurları, ta yaşanabilecek sağlık sorunlarına anında müdahalede edebilecek eğitime sahipler.

Uçakta doktor yolcunun bulunmaması durumunda aldıkları uluslararası standartlarda verilen eğitimle yolcuya müdahale edebiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
THY kabin memurları 21 aylık bebeğin hayatını kurtardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN