Türkiye'nin en iyi haber sitesi

geldiği den yürüyerek çıktı

'de iki hafta önce felç geçiren 75 yaşındaki Müzeyyen Semerci, Denizli Devlet si'ndeki tedavisinin ardından yürüyerek taburcu oldu.

Giriş Tarihi: 11.2.2016 11:34 Güncelleme Tarihi: 11.2.2016 11:35
Felçli geldiği hastaneden yürüyerek çıktı

Aniden sağ kol ve bacağını hareket ettiremeyen, bilinç değişikliği ve konuşma bozukluğu yaşayan Müzeyyen Semerci (75) 2 hafta öne yakınları tarafından Devlet si'ne getirildi. Müzeyyen Semerci'ye yapılan ilk muayene ve görüntüleme sonrası damar tıkanıklığına bağlı felç tanısı kondu. Nöroloji Yoğun Bakım Ünitesi'ne alınan Semerci'ye pıhtı çözücü ve damar açıcı (Trambolitik) tedavi uygulanmaya başlandı. İki hafta süren tedavinin ardından hasta eski sağlığına kavuşarak taburcu oldu.

Denizli Devlet Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr. Nedim Ongun yaptığı açıklamada, "Damar tıkanıklığına bağlı felç, hem sakat bırakan hem de ölümle sonuçlanan durumlar arasında yer alır. Yüksek tansiyon, şeker hastalığı, sigara ve alkol kullanımı, kalp ve damar hastalıkları gibi nedenlerle her yıl sıklığı giderek artan inme hastalığının erken tanı ve tedavisi oldukça önemlidir. İnme hastalığında vakit kaybı sonrası beyin hasarı geri dönüşsüz bir hal alır. Hastanın özellikle ilk 3 saat içerisinde hastaneye getirilmesi, inmenin hasarsız iyileşme şansını arttırmaktadır. Hastamız Müzeyyen Semerci de felç geçirdikten kısa süre sonra hastanemize getirildiği için hasarsız bir şekilde iyileşti ve sağlığına kavuştu" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Felçli geldiği hastaneden yürüyerek çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN