Meteorolojiden son dakika tahmini

Giriş Tarihi: 11.2.2016 15:02 Güncelleme Tarihi: 11.2.2016 15:03
Meteorolojiden son dakika hava durumu tahmini

Hava sıcaklığı, kuzey, iç ve batı bölgelerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Marmara, Ege, Akdeniz ve İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz'in aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Kıyı Ege ve Çanakkale çevreleri ile Balıkesir'in batı kıyılarında, öğle saatlerinde Antalya'nın doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.


Rüzgar ise genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Ege ve Batı Akdeniz ile İç Anadolu'nun güney ve batısında kuvvetli olarak esecek.

5 GÜNLÜK HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYINMeteoroloji Genel Müdürlüğü vatandaşlara şu uyarıları yaptı:


KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI


"Yağışların; sabah saatlerinde Kıyı Ege ve Çanakkale çevreleri ile Balıkesir'in batı kıyılarında, öğle saatlerinde Antalya'nın doğu ilçelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI


Rüzgarın; Marmara, Ege ve Batı Akdeniz ile İç Anadolu'nun güney ve batısında kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, baca gazı ve soba zehirlenmeleri vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI


Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."


BÖLGELERDE HAVA DURUMU


MARMARA: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Çanakkale çevreleri ile Balıkesir'in batı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


EGE: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Kıyı Ege'de kuvvetli olması bekleniyor.


AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz ile öğleden sonra bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Antalya'nın doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.


İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile öğleden sonra bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, Sivas çevreleri ile sabah ilk saatlerde Ankara, Çankırı ve Kırıkkale'nin yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor.


BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.


ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra Samsun, Amasya, Tokat ve Çorum çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.


DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, zamanla bölgenin batısının yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.


GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.


BAZI İLLERDE


ANKARA: Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, sabah ilk saatlerde yüksekleri karla karışık yağmurlu. (10)


İSTANBUL: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı. (12)


İZMİR: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.(17)


ADANA: Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı sağanak yağışlı. (16)


ANTALYA: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. (16)


SAMSUN: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı.(18)


ERZURUM: Parçalı ve az bulutlu. (-7)


DİYARBAKIR: Parçalı bulutlu.(13)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meteorolojiden son dakika hava durumu tahmini
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN