Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özgecan'ı rüyalarında yaşatıyorlar

Giriş Tarihi: 11.2.2016
Özgecan'ı rüyalarında yaşatıyorlar

Üniversiteli Özgecan Aslan canice katledileli tam bir yıl oldu. Anne Songül Aslan, "Hep rüya görüyorum, 'ben ölmedim tatildeyim' diyor" dedi

Mersin'de, geçen yıl bindiği minibüsün şoförü tarafından katledilen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın (20) anne ve babası, Özgecansız bir yılı anlattı. Anne Songül Aslan, "Hep rüya görüyorum. 'Ben ölmedim, tatildeyim' diyor. Gelip sarılıp öpüyor. 'Anne bana çok iyi bakıyorlar. Ben çok mutluyum' diyor. Özgecanım rüyalarda yaşıyor artık. Öyle görüyorum, öyle hissediyorum. Ancak böyle katlanacağım. Yoksa bitmez bu acı, ölene kadar asla bitmez" dedi.

'BEN GELECEĞİM' DİYOR
Baba Mehmet Aslan ise "Güzel Özgemle 19 yıl birlikte olduk. Hani bir şarkı var ya 'Nasıl geçti habersiz o güzelim yıllarım' diye. Nasıl geçti hiç anlamadık bile. Her gün aklımızda. Rüyalarımıza girip, 'Anne, baba ben geleceğim' diyor. Türkiye'nin birçok ilinden anne ve babalar beni arayıp ağlayarak, 'O sadece sizin kızınız değil. Bizim evimizin de kızı. O bizim de meleğimiz' diyorlar. Binlerce evde kızımın resmini asmışlar. Benim Özgecanım her evin Özgecanı olmuşsa, her evin kızı da benim için Özgecan'dır" dedi. Acılı baba, kurdukları Özgecanlar Derneği'ne de destek isteyerek, "Tüm GSM operatörlerinden 'ÖZGECAN' yazıp 1396'ya 5 TL karşılığında gönderilecek SMS'ler, Özgecanlar için vereceğimiz mücadelede bizi güçlendirecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özgecan'ı rüyalarında yaşatıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN