Türkiye'nin en iyi haber sitesi

72 yıl sonra kaldığı yerden

Giriş Tarihi: 12.2.2016
72 yıl sonra kaldığı yerden

İkinci Dünya Savaşı sırasında ayrılmak zorunda kalan ve 1944'ten beri birbirlerini görmeyen ABD'li Thomas (93) ile İngiliz Morris (88), oğullarının çabalarıyla bir araya geldi

93 yaşındaki İkinci Dünya Savaşı gazisi, 72 yıl sonra savaş nedeniyle ayrılmak zorunda kaldığı kız arkadaşı ile bir araya geldi. İnternette başlatılan bir yardım kampanyası 72 yıldan beri birbirlerini görmeyen âşıkları buluşturdu. Romantik filmlere taş çıkartan aşk öyküsü şöyle gerçekleşti: 1944'te İngiltere'de konuşlanan ABD askerlerinden biri olan 93 yaşındaki Norwood Thomas, İngiliz Joyce Durrant Morris (88) ile tanışmış ve ikili kısa sürede Hollywood filmlerine taş çıkartan bir ilişkiye yelken açmıştı. Ancak savaş nedeniyle ikilinin yolları ayrılmış, Thomas ve Morris 72 yıl boyunca birbirlerini görememişti. 1944'te yapılan "Normandiya Çıkarması" kapsamında Fransa'ya gönderilen Thomas ve Morris'in yolları, oğullarının çabaları ile yeniden kesişti.

KAMPANYA BAŞLATILMIŞTI

Morris'in oğlunun geçtiğimiz kasımda Thomas'ın oğluna ulaşması ile yeniden iletişime geçen ikili ilk etapta bir Skype görüşmesi gerçekleştirerek ayrı geçirdikleri yılları kapatmaya başladı. Daha sonra başlatılan bir internet kampanyasının özellikle sosyal medyada büyük ilgi görmesi ve Yeni Zelanda Havayolları'nın Thomas ve oğlunun uçuş masraflarını karşılaması sayesinde 72 yıldır birbirlerini görmeyen ikili yeniden kavuştu. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Thomas "Bu başıma gelecek en harika şey" derken, Morris ise "Birlikte harika vakit geçireceğiz" ifadelerini kullandı. İkili geçtiğimiz kasımda Skype üzerinden görüşmüş ve bu anlar sosyal medyada büyük ilgi çekmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
72 yıl sonra kaldığı yerden
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN