Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beşi bir yerde!

Giriş Tarihi: 14.2.2016
Beşi bir yerde!

Bursa'da özel bir hastanede doğum yapan Hatice Yılmaz beşiz dünyaya getirdi. Hepsi kız olan ve kiloları 800 ile bin 90 gram arasında değişen beşizler kuvözlere alındı

Ağrı'da oto elektrikçisi olan Fatih Yılmaz 8 yıl önce Hatice Yılmaz ile evlendi. Çiftin 5 yıl boyunca çocukları olmadı. Daha sonra tedavi ile 3 yıl önce 'Ecrin' ismini verdikleri kızları dünyaya geldi. İkinci kez anne olmak isteyen Hatice Yılmaz (31) tedavi ile tekrar hamile kaldı. Doktorların yaptığı kontrolde Hatice Yılmaz'ın beşiz beklediği ortaya çıktı. Doktorlar doğumun riskli olabileceğini belirterek, Yılmaz'a daha donanımlı bir hastanede doğum yapmasını önerdi. Yılmaz çifti bunun üzerine iki ay önce Bursa'daki akrabalarının yanına geldi.

SAĞLIK DURUMLARI İYİ

Genç kadın Bursa'da özel bir hastanede 5 kız bebek dünyaya getirdi. Sağlık durumu iyi olan bebekler kuvözlere konuldu. Bebeklerin kilolarının 800 ila bin 90 gram arasında değiştiğini belirten Doruk Özel Yıldırım Hastanesi Yeni Doğan Bakım Uzmanı Dr.Birgül Mutlu, "Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nden takipli bir gebelikti. Bir hafta önce bize gelerek erken doğum olacağını söyledi. Aileye yardımcı olmak istedik. Bebekler gayet sağlıklı. Ama en az 3 ay kuvözde kalmaları lazım. İnşallah hepsini buradan taburcu edeceğiz" diye konuştu.

'ÇOK NADİR GÖRÜLÜYOR'
Doğumu gerçekleştiren Dr. Nuray Boyar ise, literatürde beşiz bebek doğumunun oldukça nadir olduğunu belirterek, "Bu çocukların 28'inci haftaya kadar gelmeleri çok umut vaat etti. Yeni doğan bu bebekler için riskler tabii ki var. Ama ekip olarak oldukça donanımlıyız" dedi.

ERDOĞAN'IN ANNESİNİN İSMİNİ VERDİ
Baba Fatih Yılmaz, "Cumhurbaşkanımız 3 diyordu, bizim beşizimiz oldu. Kızlarımdan birine cumhurbaşkanımızın rahmetli annesinin ismi olan 'Tenzile' adını vereceğiz. Erkek çocuk nasip olmadı ama başka çocuk yapmayı düşünmüyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beşi bir yerde!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN