Türkiye'nin en iyi haber sitesi

O aşk yolda kaldı!

Yedi araçlık konvoyla karayolunu kapatıp sıradışı bir evlilik teklifi yapan Mesut Koçak, sevgilisinden "Evet" yanıtı alsa da babası evliliklerine izin vermedi. Sevdiği kızın ailesine seslenen Koçak, "N'olur bu evliliğe mani olmayın" dedi

Giriş Tarihi: 14.2.2016
O aşk yolda kaldı!
Çok âşıktı 25 yaşındaki Mesut Koçak... Üç yıldır görüştüğü kız arkadaşı Yasemin A.'yla (21) evlenmeyi hayal etti. Sıradışı bir evlilik teklifiyle o anı ölümsüzleştirmek istiyordu. 20 arkadaşıyla görüşüp plan yaptı. Geçtiğimiz yıl ağustosta arkadaşlarının da 7 araçlık desteğiyle, İstanbul'da E5 Karayolu Şirinevler mevkisinde yol kapattı. İşten aldığı Yasemin A. kendi aracındaydı. Kız ne olduğunu anlamaya çalışırken, onu araçtan indirdi, diz çöktü ve evlilik teklif etti. Rüya gibiydi. Bu görüntüler, twitter'da paylaşıldı ve Türkiye'nin en çok konuştuğu konulardan biri oldu.

REKLAMCILIKLA UĞRAŞIYOR

Peki sonra neler yaşandı? E5'teki evlilik teklifine kız "Evet" dedi ama babası evliliklerine izin vermedi. Koçak ve 6 arkadaşı hakkında dava açıldı ve 2 bin lira para cezası kesildi. Ortaklaşa ödediler. Reklamcılıkla uğraşan Koçak, şimdi Yasemin A.'nın babasından iyi bir haber bekliyor. Ona "Yasemin'i çok seviyorum. Onunla çok mutlu olacağımıza inanıyorum. Ne olur evliliğimize mani olmayın" diye sesleniyor. Koçak o anları ve sonrasında yaşadıklarını SABAH'a anlattı:

'PARAŞÜTLE ATLAYACAKTIM'
Yasemin'e sıradışı bir evlilik teklifi yapmak istedim. Aklımda helikopterden Boğaz Köprüsü'nün üzerine 'Benimle evlenir misin? 'yazılı paraşütle atlama fikri vardı. Tüm İstanbul tanık olabilirdi. Sonra arkadaşlarıma sosyal medyadan ve telefon yoluyla ulaştım. 'Evlilik teklifi' başlığıyla bir etkinlik kurdum. Bu etkinliğe 20 arkadaşımı davet ettim. Onlarla birlikte 7 araçlık bir konvoy organize ettik. Yasemin'i iş çıkışı evine götürmek için aldım. Olacaklardan haberi yoktu. Şirinevler'de trafiğin en yoğun olduğu saatlerde arabamı durdurdum. Beni gören arkadaşlarım da araçlarıyla trafiğin önünü kestiler. 5 dakika bekledik. Yasemin'in araçtan inmesini istedim. Tedirgin oldu. Birlikte arabadan indikten sonra bana "Ne yapıyoruz, herkes bize bakıyor" dedi. Ben de ona "Hayatı durduğumuza göre sana söyleyebilirim. Benimle evlenir misin?" dedim.
Büyük bir şaşkınlık yaşadı. Önce duraksadı, hiç bir şey söyleyemedi. Sonra boynuma sarılıp 'Evet' dedi. O an arkadaşlarım da arabalarından inip bizi alkışladı. 1 hafta sonra Yasemin'in babasının yanına gittim. Yasemin'le evlenmek istediğimi söyledim. "Ailece istemeye geleceğiz" dedim. Ama o yaşanan bu durumun sonrasında kızını vermek istemedi. Yaptığım yanlış bir şey de olsa saf ve temiz duygularla yaptım. Yasemin'i çok seviyorum. Onunla çok mutlu olacağımıza inanıyorum. Babasına sesleniyorum: Ne olur evliliğimize mani olmayın.

2 BİN LİRA PARA CEZASI

Olayın ardından 6 arkadaşımla birlikte gözaltına alındık. Hepimize ayrı ayrı toplamda 2 bin lira para cezası verdiler. Bu parayı ortaklaşa ödedik. Bir arkadaşımın da ehliyetine el kondu. Şükür aramız bozulmadı, hepsiyle iyi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O aşk yolda kaldı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN