47 yıl sonra ikinci baharda buluştular

Giriş Tarihi: 15.2.2016
47 yıl sonra ikinci baharda buluştular

Tahsin ve Neslihan İnceelli çiftinin evlilikleri aşk filmlerine konu olacak türden. Gençlik yıllarında birbirlerine âşık olup daha sonra ayrılan çift, eşleri öldükten sonra tekrar buluşup evlendi

Eskişehir'de yaşayan Tahsin ve Neslihan İnceelli çiftinin aşk hikâyesi "Böylesi ancak Yeşilçam filmlerinde olur" dedirtti. 68 yaşındaki Tahsin İnceelli ve 65 yaşındaki Neslihan İnceelli, 50 yıl önce iş aracılığıyla İstanbul'da tanıştı. Birbirlerine ilk görüşte âşık olan İnceelli çifti, iki yıl birbirlerinin ellerini dahi tutmadan görüşmeye devam etti. Ama aradaki mesafe bir araya gelmelerine engel olunca genç âşıklar ayrılmak zorunda kaldı. Her ikisi de başkalarıyla evlendi. Doğan çocuklarına ikisi de "Serdar" ismini verdi. 2010'da önce Neslihan İnceelli'nin eşi, bir yıl sonra da Tahsin İnceelli'nin eşi vefat etti. Bir arkadaşlarının aracılığıyla 47 yıl sonra birbirlerine kavuşan İnceelli çifti, 2013 yılında nikâh masasına oturdu. Tahsin İnceelli, "Yok böyle bir aşk. 47 yıl birbirimizi görmedik ama o da evladının ismini 'Serdar' koymuş. Ben de evladımın ismini 'Serdar' koydum. Aşkın içinde tesadüfler, mesafeler ve sonunda buluşmalar olmalı" dedi. Neslihan İnceelli ise "Biz ikimiz birbirimizi çok sevdik ama olmadı. Kısmet değilmiş. O başkasıyla evlendi, ben başkasıyla evlendim. Ama içimizde hep bir ukde kalmıştı" diye konuştu.

ASIRLIK âŞIKLAR AŞKI TARİF ETTİ
Adana'nın Yüreğir İlçe Belediyesi, Sevgililer Günü nedeniyle evlilikleri bir asra yaklaşmış 35 çifte 'Aşk ve Sevgi Nedir?' sorularını yönelterek foto röportaj gerçekleştirdi. 108 yaşındaki Hasan Karabulut ile 100 yaşındaki eşi Güllü nine de o çiftlerden biriydi. Karabulut, "Yuvayı kadın yapar, kadın yıkar, yuvayı ayakta tutan kadındır" derken Güllü nine ise 'aşk nedir?' sorusuna "Yaşadığın an şu an, şu dakika, şu saat, bir de sevgi dolu bakışlar, gerisi hava cıva" yanıtını verdi. 80 yaşındaki Kozanlı Mehmet Şeker ile 82 yaşındaki Ayşe teyze 'görücü usulü' ile birleştirmiş hayatlarını. Mehmet dedeye göre aşk demek gençlik heyecanı demek. Güllü nineye göre ise, aşk fedakârlıkta sınır tanımamaktır... Röportajlar kitap haline getirilip Yaşlılar Haftası'nda özel bir etkinlikle tanıtılacak.

HAVADAN DENİZDEN EVLİLİK TEKLİFİ
Bursa'da, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde Mert Üstüner, büyük bir akvaryumla çevrili restoranda yemek sırasında dalgıç aracılığıyla kız arkadaşı Özge Özbek'e evlenme teklif etti. Bodrum'da trafik kazası anonsu üzerine olay yerine giden sağlık görevlisi Duysu Uçan, kendisi gibi paramedik olan erkek arkadaşı Tuncel Karakaş'ın sürpriziyle karşılaştı. Başında kask bulunduğu için arkadaşını tanıyamayan Uçan, kaskı çıkarınca büyük şaşkınlık yaşadı. İstanbul'da Yakup İngin, Döndü Polat'a helikopterle evlenme teklif etti. Eskişehir'de de Bayram Balcı, Porsuk Çayı'nda Elif Kuş'a evlilik teklifinde bulundu.

77 YIL SONRA İLK SEVGİLİLER GÜNÜ
Kahramanmaraş'ta 77 yıl sonra kavuşup geçen ağustosta resmi nikâhla dünya evine giren 92 yaşındaki Mustafa ve 96 yaşındaki Döndü Karakoyun çifti de ilk sevgililer gününü, Göksun ilçesindeki kerpiç evlerinde kutladı. Evlendikleri günden bu yana bir an olsun ayrılmayan çiftten Mustafa Karakoyun, eşine en sevdiği tatlılardan alıp, "Sen benim hayatımın tadısın" diyerek elleriyle yedirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
47 yıl sonra ikinci baharda buluştular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN