Annesi ile ablasını buldu, diğer kız kardeşini arıyor

22 yıl önce iki kız kardeşiyle birlikte evlatlık verilen Murat İbrahim Serin, gerçeği 13 yıl önce öğrendi. Yıllarca köy köy gezip annesi ile ablasını bulan Serin, Ankaralı bir aileye verilen kız kardeşinin peşine düştü

Giriş Tarihi: 16.2.2016
Annesi ile ablasını buldu, diğer kız kardeşini arıyor
Aksaray'da babası trafik kazasında yaşamını yitirdikten sonra annesi tarafından iki kız kardeşiyle birlikte farklı ailelere evlatlık verilen 24 yaşındaki Murat İbrahim Serin, gerçeği öğrendikten sonra kayıp ailesinin peşine düştü. Annesi ile ablasını bulan genç, 22 yaşındaki diğer kız kardeşini arıyor. Murat İbrahim Serin, henüz 2 yaşındayken babası trafik kazasında ölünce iki kardeşiyle birlikte yetim kaldı. Annesi, maddi imkânsızlıklar nedeniyle 3 çocuğunu Aksaray'da yaşayan farklı ailelere evlatlık verdi. 13 yaşına geldiğinde yanında yaşadığı kişilerin gerçek ailesi olmadığını öğrenen Serin, kendisini büyüten üvey babası Arif Serin (62) ile annesi Sevim Serin'in (50) yardımlarıyla gerçek ailesini aramaya başladı. İki kız kardeşinin olduğunu ve onların da evlatlık verildiğini öğrenen Murat İbrahim Serin, yaptığı araştırma sonucunda gerçek annesi Zübeyde K. ile ablası Emine'yi buldu. Serin, henüz 2 günlükken Ankara'da yaşayan bir aileye verilen ve şu anda 22 yaşında olan kız kardeşini aramaya başladı.

EN BÜYÜK DESTEKÇİ ÜVEY AİLE

Evlatlık verildiğini öğrendiğinde büyük bir travma yaşadığını anlatan Murat İbrahim Serin, köy köy gezerek 20 yıl önce yaşadıkları mahalledeki muhtara ulaştığını söyledi. Serin, "Evlatlık olarak büyüdüğümü öğrenince bunu kabullenmek zor oldu. Ama üvey ailem bana yıllarca bunu hiç hissettirmedi. Bana hep gerçek annem, babam gibi davrandılar. Gerçeği öğrendikten sonra da ailemi bulmaya karar verdim. En büyük destekçilerim üvey babam Arif ile annem Sevim oldu. Öz annem ile ablamı bulduğum için çok mutluyum. Şimdi isminin Habibe olduğunu düşündüğüm kız kardeşimi arıyorum. Tek dileğim ona sarılıp hasret gidermek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Annesi ile ablasını buldu, diğer kız kardeşini arıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN