CHP'lilerin villa kavgası

Giriş Tarihi: 16.2.2016
CHP'lilerin villa kavgası

Sarıyer'de CHP'lilerin 31 villalık kooperatifi, 10 yıldır bitmiyor. Sebep, Kılıçdaroğlu ile Baykal'a yakın tarafların anlaşmazlığı

Avukat Murat Koçoğlu'nun başkanı olduğu yüzde 95'i CHP'lilerden oluşan İstanbul Sarıyer'deki SS Yeşildoğa Yapı Kooperatifi toplantılarında "yolsuzluk" iddiaları nedeniyle sürekli kavga çıkıyor. Sandalyeler havada uçuşuyor. The Plaza Otel'deki son genel kurul toplantısında Mehmet Sevigen yumruklandı ancak olay polise intikal ettirilmedi. İnşaatın uzun sürmesi ve feshedilmemesi nedeniyle Sevigen, Hasan Keskin ve Levent Serdaroğlu gibi CHP'liler hisselerini, 2 milyon liradan satışa çıkardı.

GÖZLER YARGITAY'DA

Eski Genel Başkan Deniz Baykal tarafındaki Sevigen'le CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafındaki CHP Parti Meclisi Üyesi Çetin Soysal mahkemelik oldu. Taraflar arasındaki "Üyelikten çıkarılma" talepli davada yerel mahkeme, Sevigen'in lehine karar verdi. Dosya Yargıtay'da son kararı bekliyor. Sevigen'le Soysal daha önce de Selenyum projesinde ortak olmuş ve kavga etmişti. Arazi, Kılıçdaroğlu'na yakınlığıyla bilinen, CHP'li eski vekil Ali Özgündüz'e aitti. Çalışmalar 2006'da başladı. Ancak inşaatın yüzde 70'i tamamlanabildi. 50 dönümlük arazide yapılan 2.5 katlı her bir villa 1 dönüm içinde bulunuyor. Kooperatifte ise Ali Özgündüz, oğlu Erkan Özgündüz, Mehmet Sevigen, baldızı Arzu Özendi, kayınbiraderi Coşkun Özendi, Gülay Sevigen, Çetin Soysal, CHP Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcısı Recep Yel'in oğlu Doğukan Yel ve eski CHP'li Durusu Belediye Başkanı Engin Akman'ın eşi Güler Akman Durusu gibi isimler var.

CHP'Lİ DENİZ BAYKAL: PARTİ TABANINDA SOĞUMA GÖRÜYORUM

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'lilerin villa kavgası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN