Korku filminden öte...

Giriş Tarihi: 16.2.2016
Korku filminden öte...

Adıyaman'dan Malatya'ya göçen ailenin hayatı kâbusa döndü. Önce ahırda zehir buldular, ardından ağaçlardan, matkaptan ve şarj cihazından bomba düzeneği çıktı. Dinamit konulan odunlar sobada patlayınca anne öldü, baba ağır yaralandı

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesine bağlı Suluköy Mahallesi'ne yaşayan Özdağ ailesinin son 25 gündür yaşadıkları, aksiyon filmlerini aratmıyor. Bir süre önce Adıyaman'dan gelerek mahalleye yerleşen ailenin kabus dolu günleri geçen 20 Ocak'ta, evin reisi Mehmet Özdal'ın kayınvalidesi Gülay Önce'nin, hayvan yemliklerinde zehir bulmasıyla başladı. Bu olaydan 2 gün sonra Gülay Önce, kırdıkları ve bahçede bulunan odunlardan birini sobaya atmasıyla patlama meydana geldi. Aile, patlamanın sobadaki gazdan olduğunu düşündü.

AĞAÇTAN EL YAPIMI BOMBA ÇIKTI

Ardından 31 Ocak'ta, Mehmet Özdal, 4 ay önce kırıp hazırladığı odunlardan birini sobaya attığında bu kez daha şiddetli bir patlama yaşandı. Odunun içine dinamit lokumu yerleştirildiği belirlenen patlamada ev harabeye dönerken, Mehmet Özdal (44) ve eşi Zahide Özdal (38) ile çocukları Serap, (18) Servet (14) Melek (12) ve Samet Özdal (3) yaralandı. 1 Şubat günü ise evlerinin önünde poşet içine bırakılmış matkabı inceleyen kayınbirader Sadık Önce, kenarlarının silikonla yapıştırıldığını fark edip bıçakla açınca, elektrik aksamı sökülerek içine bomba düzeneği yerleştirildiğini gördü. Aynı gün akşam saatlerinde ev ile bahçede arama yapan aile, bu kez de kırılıp silikonla yapıştırılmış 3 dut ağacı fark etti. İhbar üzerine eve gelen jandarma, bu 3 ağacın içine de el yapımı bomba yerleştirildiğini tespit etti. 6 Şubat'ta ise aracından aldığı telefon şarjının normalden ağır olduğunu fark eden Sadık Önce, içini açınca yine el yapımı bomba yerleştirildiğini tespit etti.

'ANLAM VEREMİYORUZ'
İki bombalı saldırıya maruz kalan ve 5 bombalı saldırıdan da kurtulan aileden Zahide Özdal, 12 gün sonra ölürken, şarapnel parçaları başında kalıcı hasar bırakan Mehmet Özdal'ın tedavisi İstanbul'da sürüyor. Yaşananlara anlam veremediğini söyleyen Sadık Önce, "Hiç kimseyle sorunumuz yok. Bize kim, nasıl böyle bir düşmanlık besler bilmiyorum. Sobaya odun atarken ya da bir eşyayı alırken korkuyla her tarafını kontrol ediyoruz. Her şey korku filmi gibi. Ablamı kaybettik. Allah kimseye böyle acı yaşatmasın" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Korku filminden öte...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN