Türkiye'nin en iyi haber sitesi

lerine

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu () Başkanı Fevzi Apaydın, larda çalışan lerin nden geçirilmesini planladıklarını belirtti.

Giriş Tarihi: 16.2.2016 10:19
Ticari araç sürücülerine sağlık kontrolü

Apaydın, Samsun'da gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'de larda çalışan şoförlerin ne durumda olduklarını bilmediklerini söyledi. Ticari araçlarda çalışan şoförlerin muayene edilerek denetim altına alınmasını planladıklarını anlatan Apaydın, şöyle konuştu:

"Ticari araçlarda çalışan şoförlerin kimin madde bağımlısı, kimin alkolik ve kimin sağlık durumunun ne olduğu bilmiyoruz. Ticari araçlarda çalışan ler, maalesef odalara kayıtlı değil. Bunun için bizim denetimimizin dışında tutuluyor ancak belediyeler ve valilikler devreye girerse bu ticari araçlarda çalışan tüm şoförleri çok kısa zamanda muayeneye tabi tutabiliriz. Muayene olan şoförleri belgelendirip ona göre ticari araçlarda çalıştırabiliriz" diye konuştu.

Ticari araçlarda çalışanların sadece kimliklerini bildiklerine ve sağlık durumları konusunda bilgileri olmadığına işaret eden Apaydın, "Emniyet Genel Müdürümüz Mehmet Celalettin Lekesiz ile bir görüşme yaptık. Türkiye genelinde bir çalışma başlattık. Büyükşehir belediyelerin olduğu şehirlerde UKOME kararı alınarak en azından ticari araçlarda çalışan sürücüleri denetim altına almış oluruz. Bu, bizim geleceğimiz açısından çok önemli. Bu insanların taşıdığı yolcuların güvenliği çok önemli" şeklinde konuştu.

Samsun'da örnek bir çalışmayı başlatmak istediklerine işaret eden Apaydın, "Sürücülerimizi sağlık testlerine tabi tutabilirsek umarım ki daha sağlıklı şoförler olacak ve daha sağlıklı bir trafiğin içinde yaşayacağız" ifadesini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ticari araç sürücülerine sağlık kontrolü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN