Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yahudi müzisyenden Mavi Marmara bestesi

Giriş Tarihi: 16.2.2016
Yahudi müzisyenden Mavi Marmara bestesi

İsrail ordusunun Mavi Marmara'ya yaptığı baskında öldürdüğü 10 Türk için beste yapan Yahudi müzisyen Feiler "İsrail yargılansın" dedi

İsrail doğumlu İsveçli müzisyen Dror Feiler, Mavi Marmara'da ölen 10 Türk için beste yaptı. Besteye, baskının yaşandığı "32'43' Kuzey 33'31' Doğu" koordinatlarının adını verdi. Mavi Marmara gemisinde yaşanan olayın tanığı ve "Gazze'ye Hürriyet" filosu yolcularından olan Feiler, SABAH'a "Dört ay çalışarak yaptığım beste, o ortamdaki kararlılığı, heyecanı ve korkuyu açıklayan melodilere dönüşmüş patlamalar ve seslerle başlıyor.

Beste, 2010'daki seferin trajik şeklide son bulmasını ve İsrail'in Mavi Marmara'ya yaptığı baskında 10 kişiyi şehit etmesini hatırlatan seslerle bitiyor" dedi. Bestesini saldırıda öldürülenlere ithaf eden Yahudi müzisyen "İsrail ordusunun Mavi Marmara'ya çıkarma yaparak açıkça suç işlediğini düşünüyorum. 10 sivili şehit eden saldırıyı yürütenler Lahey'de Uluslararası Mahkeme'de yargılanmalıdır.

Mavi Marmara'ya saldırı düzenlendiğinde ben Sofia isimli gemideydim. 200-300 metre uzaklıktaydık ve saldırı anını görebiliyorduk. İsrail askerlerinin daha gemiye çıkarma yapmadan ateş açtığını bizzat gördük ve gerçek mermi kullandıkları belliydi" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yahudi müzisyenden Mavi Marmara bestesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN