Türkiye'nin en iyi haber sitesi

hem tedavi edecek hem de eğitecek

, sağlığına kavuşmayı bekleyen 60'a yakın üroloji hastasının ameliyatlarını gerçekleştirmek üzere yeniden 'ya gitti.

Giriş Tarihi: 16.2.2016 23:27
Yeryüzü Doktorları hem tedavi edecek hem de eğitecek
Dünyanın birçok ülke ve bölgesine insani yardım götüren , 2014 yılında Mombasa'da açtığı temsilcilik ile birlikte Kenya'nın sağlık hizmet kapasitesine katkı sağlamaya devam ediyor. Yeryüzü Doktorları, şimdi de Doç. Dr. Metin Öztürk'ün liderliğinde Kenya'ya uzman ürologlardan oluşan Gönüllü Sağlık Ekibi gönderdi.

SAĞLIK CİHAZI HİBE EDİLECEK

Kenya'da 16-24 Şubat tarihleri arasında görev yapacak Yeryüzü Doktorları Gönüllü Sağlık Ekibi, 60'a yakın üroloji hastasının ameliyatını gerçekleştirecek ve Tawfiq Hastanesi'ne operasyonlarda kullanılacak endoskopi cihazını hibe edecek. Ekip, aynı zamanda Seyyidah Fatimah ve Tawfiq Hastaneleri'ndeki yerel doktor ve sağlık personelini de eğitecek.

"KENYA'DAKİ VAKALARLA MÜCADELE EDECEĞİZ"

Yeryüzü doktorları, Türk Hava Yolları uçağıyla Kenya'ya hareket etti. Yolculuk öncesi Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan ekip lideri Doç. Dr. Metin Öztürk, "Bu sefer gideceğimiz ekip her türlü üroloji ameliyatını yapabilecek kapasitededir. Malzemelerimizi de ona göre ayarladık" diye konuştu.

Üroloji Uzmanı Dr. Hüseyin Lüleci ise ikinci kez Kenya'ya gittiğini ifade ederek, buradaki bazı hekimlerin eğitilmesine katkıda bulunacaklarını bildirdi. Yeryüzü Doktorları Proje Yöneticisi Safa Şimşek de uzman bir ekiple Kenya'daki vakalara müdahale edeceklerini anlatarak, "Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı'nın (TİKA) partnerliğiyle bu projeyi yürütüyoruz. Özellikle tıbbi malzemelerin temini konusunda onların desteğini aldık" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeryüzü Doktorları hem tedavi edecek hem de eğitecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN