Yine Şahinler yine saldırı hazırlığı

Yine Şahinler yine saldırı hazırlığı

Polis, aralarındaki husumet nedeniyle Sarallar çetesine saldırı hazırlığı yapan Şahinler çetesine baskın düzenledi. 11 kişinin gözaltına alındığı operasyonda 6 tabanca, 2 pompalı tüfek ve çelik yelekler bulundu

Kamuoyunda "Şahinler çetesi" olarak bilinen ve aralarında yaşanan cinayetlerden dolayı "Sarallar çetesi" ile hasım olan çeteye yönelik baskında 11 kişi gözaltına alındı. Çetenin ilk saldırı planı hazırlığı Mart 2015'te ortaya çıkarılmıştı. Kardeşi, Saral çetesi tarafından Kalaşnikoflu saldırıda öldürülen çete lideri Sedat Şahin'in Suriye'den getirttiği 21 suikast silahı, 1 keskin nişancı silahı ile 8 el bombası Kocaeli'de bir araç içinde ele geçirilmişti. Otomobili kullanan şahısların bağlantılarından silahların Şahin çetesine getirildiğini belirleyen polis, takibe aldığı çetenin bu kez Beyoğlu'nda bir cephaneliğini ortaya çıkarmıştı. 20 Kasım 2015'te de ihbar üzerine bastığı gecekonduda 9 Kalaşnikof silah ile mermi ele geçiren polis, silahlarla birlikte gözaltına aldığı Murat H.isimli şahsın adresinde Saral çetesi üyelerine ait kroki, plan ve şahsi notlar da bulmuştu. Murat H.'nin Şahin çetesiyle bağlantılı olduğunu belirleyen polisin Şahin çetesine yönelik takibi devam ederken, karşı çete Sarallar'a yönelik olarak da son 2 ay içerisinde 2 ayrı operasyon yapıldı. Karşı saldırı planları yapan Sarallar çetesinden de 10'un üzerinde çete üyesi gözaltına alındı.

EL BOMBASI VE TABANC ALAR

5 Aralık'ta Maltepe'de çalıntı bir otomobil ele geçiren polis, bagajındaki gizli bölmede 2 adet uzun namlulu silah, 2 adet el bombası ve 2 tabanca buldu. İncelemelerde parmak izlerinin Şahin çetesi üyelerine ait olduğunu tespit eden polis, 11 kişiyi geçtiğimiz cumartesi günü eş zamanlı operasyonlarla gözaltına aldı. Operasyonda 6 tabanca 2 adet pompalı tüfek, çok sayıda mermi ve çelik yeleklerle ele geçirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yine Şahinler yine saldırı hazırlığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN