Çerkes işadamına görkemli karşılama

Giriş Tarihi: 17.2.2016
Çerkes işadamına görkemli karşılama

Çeçen lider Kadirov'a suikastta azmettirici olduğu iddiasıyla yargılandığı davadan beraat eden işadamı Cengiz Şıklaroğlu, Moskova'dan İstanbul'a gelişinde havalimanında yüzlerce araçlık konvoyla karşılandı

Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramazan Kadirov'a yönelik suikastta azmettirici olduğu iddiasıyla yargılandığı davadan beraat eden Çerkes işadamı Cengiz Şıklaroğlu yurda döndü. Şıklaroğlu'un Moskova'dan İstanbul'a gelişinde Atatürk Havalimanı'nda kalabalık bir grup tarafından karşılandı. Dış Hatlar Terminali çıkışında bir açıklama yapan Şıklaroğlu, "Bir davamız vardı. Allah uğruna yaptığımız ve sürekli çektiğimiz acılar vardı. Ama bizi bir yere getirdi. Bundan 10 sene önce işkence çektiğim yerde dün yargılanarak beraat aldım. Artık bir suç örgütü lideri olarak değil, bayrak altında hizmet etmiş askeri bir birliğin komutanı olarak tarihe geçeceğiz" dedi.

KİMSEYE BİAT ETMEDİK
Kendisinin ve 171 dava arkadaşının kimseye biat etmediğini ifade eden Şıklaroğlu, "Dün Çeçenistan bugün Bayırbucak. Elimizin uzandığı, gücümüzün yettiği her an her yerde olacağız. Bizim kuklalarla, devlet piyonlarıyla, kimseyle işimiz yok. Bize bulaşmasınlar. Bir suikast iddiası varmış, bir devlet başkanına. Adını bile söylemek istemiyorum. O zaten bunu çok iyi biliyor. Biz ona şah damarından daha yakınız. Yapmak isteseydik yapardık. Biz devlet düzenini bozmayız. Rabbimize, Rabbimin affına sığınarak biz kendimizi Allah'ın askerleri olarak görüyoruz. Bu böyle de devam edecek" diye konuştu.

LÜKS ARAÇLI KONVOY
Rusya'da yargılandığı davanın 2005 yılında başladığını aktaran Şıklaroğlu, hakkındaki şuçlamaların sorulması üzerine "Askeri suç örgütü kurmak, terör örgütü liderliği yapmak... Ama bunların hepsi boş. Biz sadece Allah için hizmet verdik, bayrak adı altında savaştık. Bizi başka türlü durduramayacaklarını biliyorlardı. Üstümüze suç attılar" yanıtını verdi. Şıklaroğlu tekbirlerle ve lüks araçlardan oluşan konvoy eşliğinde havalimanından ayrıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çerkes işadamına görkemli karşılama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN