Dolandırıcılık parasıyla devriâlem!

Çağrı merkezi üzerinden on binlerce vatandaşı dolandırıp milyonlarca liralık vurgun yapan çete üyelerinin, paraları turistik gezilerde yedikleri ortaya çıktı

Dolandırıcılık parasıyla devriâlem!
İstanbul'da çok sayıda vatandaşı dolandıran çetenin vurgun paralarıyla dünya turuna çıktığı belirlendi. Lüks yaşam süren ve alem fotoğraflarını sosyal medyada da paylaşan çete yöneticilerinin ayrıca dolandırıcılık işine başlamadan önce her sabah spor ve meditasyon yaptığı ortaya çıktı. İstanbul Siber Polisi tarafından yapılan operasyonda, Maltepe'de bulunan bir çağrı merkezi üzerinden, hayat sigortası adı altında dolandırıcılık yapan bir çete çökertilmiş, 26 şüpheli gözaltına alınmıştı. Çağrı merkezi sahibi S.T. ve E.T., bir bankanın genel müdürlüğünde "Telepazar Müdür Yardımcısı" unvanıyla görev yapan Serkan Altınok'tan yüksek para karşılığı binlerce kişiye ait data satın alıyordu.

GÜNE MEDİTASYONLA BAŞLAMIŞLAR
Çağrı merkezi sahipleriyle banka müdür yardımcısı Serkan Altınok'un çocukluk arkadaşı olduğu ortaya çıkmıştı. Çökertilen çocukluk arkadaşı çetesinin tam 25 bin vatandaşı dolandırdıkları, şu ana kadar tespit edildiği kadarı ile 5 milyon liranın üzerinde vurgun yaptıkları tespit edildi. Çeteye dair ortaya çıkan ayrıntılar ise şaşkına çevirdi. Dolandırıcılık çetesi yöneticilerinin Maltepe'deki çağrı merkezinde güne spor ve meditasyonla başladıkları belirlendi.

DOLANDIRICILIK ÖNCESİ SPOR!
Çete yöneticilerinin çalışanlarına her sabah mesai saatinden önce yaptırdığı spor ve meditasyon, sosyal medya hesaplarına da yansıdı. Sosyal medya hesaplarında ayrıca, çete yöneticilerinin vatandaşları dolandırarak elde ettikleri yasa dışı gelirlerle yaptıkları alemlerden görüntüler de dikkati çekti. Paylaşımlarda çete yöneticilerinin dolandırıcılık paralarıyla Fransa'nın başkenti Paris'e bile gidip Eyfel kulesinin önünde fotoğraf çektirdikleri görüldü. Çok sayıda eğlence mekânında partilere katılan çete üyelerinin çağrı merkezinde de partiler düzenledikleri anlaşıldı.

YÖNETİCİLER CEZAEVİNDE
Dolandırıcılıktan elde ettikleri haksız kazançlarla alem üstüne alem yapan çete yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 26 şüphelinin emniyetteki sorgu işlemleri sona erdi. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden çağrı merkezinde işçi olarak çalışan 20'si serbest bırakıldı. 2'si adli kontrolle yargılanmak üzere serbest kalan çete yöneticileri Erdem Tokçelik, Serkan Altınok, Ömer Ersoy ile Erdem Çokoğlu ise tutuklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dolandırıcılık parasıyla devriâlem!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN