Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ın la ı

’un düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıldönümü kapsamında cirit gösterisi düzenlendi.

Giriş Tarihi: 20.2.2016 23:12
Atların çamurla imtihanı
Belediyesi'nin katkılarıyla, gerçekleştirilen cirit gösterileri nefesleri kesti. Kaygan ve lu zeminde ın hareket etmek zorlandığı müsabakada zaman zaman kazalar meydana geldi. Sporcuların atları kontrol etmekte güçlük çektiği mücadelenin ikinci yarısında hakem müsabakanın tamamlanmasını beklemeden karşılaşmayı bitirdi. Müsabaka 20-20'lik beraberlikle sonuçlandı. Öte yandan, gösteri esnasında bazı vatandaşlar sahanın önceden hazırlanmamasına tepki gösterdi. Vatandaşlar " Neden önceden saha hazırlanmadı? Madem bu bizim ata sporumuz neden ilgi gösterilmiyor?" diyerek serzenişte bulundu.

Bayburt belediye başkanı Mete Memiş ise gösterinin ikinci yarısında yaptığı konuşmada, "Bayburt'tan bundan daha başkası olamazdı. Yani bu çamuru kazıyabilirdik ama her iki takımın kaptanları da maçın oynanabileceğini söylediler. Karın erimesi dolayısıyla çamur oldu. Bu çok güzel bir saha değil" dedi.

Önümüzdeki yıl cirit sahasında düzenlemeler yapacağını da ifade eden Memiş, şunları söyledi: "Ama ben burada şunu ilan ediyorum ki önümüzdeki 21 Şubat'a bizim projelerimiz arasında hem Bayburt'a yakışır hem de ata sporumuzu kıymetlendirme adına, daha doğrusu kıymetli olan ata sporumuzun çok güzel bir sahada oynanması adına bir cirit sahasında olması gereken ne olacaksa, atlarımız için barınma odalarından sporcularımız için soyunma odalarına kadar duş ve tribünlerine kadar bir cirit sahasında olması gereken her ne varsa inşallah Bayburt'umuza kazandıracağız."

Gösteriyi, Bayburt Valisi Yusuf Odabaş, Belediye Başkanı Mete Memiş, AK Parti Bayburt İl Başkanı Hakan Kobal, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, İl Genel Meclis Başkanı Yusuf Elçi ile İstanbul Bayburt Kültür Yardım Derneği Başkanı Faruk Kılıçaslan ve çok sayıda vatandaş takip etti.

Karşılaşmada Vali Yusuf Odabaş ve Belediye Başkanı Mete Memiş iki takımın kaptanına günün anısına plaket takdim ettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atların çamurla imtihanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN