Türkiye'nin en iyi haber sitesi

24 yıl sonra: Katil kardeş

Giriş Tarihi: 21.2.2016
24 yıl sonra: Katil kardeş

İzmir'de 1992'de öldürülen Ramazan ve Selma Ürker ile çıraklık yapan Hasan Bal'ın katili bulundu. 5 yıldır incelenen faili meçhul dosyasından katilin Ramazan Ürker'in kardeşi olduğu sonucuna varıldı

İzmir Kemalpaşa'da, Selma Ürker, 29 Şubat 1992'de henüz 19 yaşındayken bir otomobilde yanarak ölmüş halde bulundu. Jandarma bir gün sonra kadının eşine çıraklık yapan 15 yaşındaki Hasan Bal'ın cesedini bir piknik alanında buldu. Selma Ürker'in eşi Ramazan Ürker de 1992-1994 arası kayıplara karıştı. 1994'te dere yatağında gömülü halde bulunan bir cesedin Ramazan Ürker olduğu düşünüldü Ancak birçok kişinin ifadesini alan jandarma, sonuca ulaşamayınca dosya faili meçhul olarak kaldı. Zamanaşımına bir yıl kala 2011'de dosyayı tekrar açan jandarma, cesedi çıkarıp kardeşi M.Ü.'den alınan örneklerle DNA karşılaştırması yaptı.

'YASAK İLİŞKİ' KORKUSU
Cesedin Ramazan Ürker'e ait olduğu kesinleşince zamanaşımı süresi uzatıldı. Özel ekip kuran jandarma, Ramazan Ürker'in kardeşi M.Ü.'nün de aralarında bulunduğu 24 kişinin ifadesini tekrar aldı. Olay yerini çok net bilen ifadeleri çelişkili olan M.Ü.'nün, yengesiyle ilişkisi olduğu, bu ilişkinin öğrenileceği korkusuyla ağabeyi, ağabeyinin çırağı ve yengesini öldürdüğü sonucuna varıldı. Tutuklanan kardeş suçlamaları kabul etmiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
24 yıl sonra: Katil kardeş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN