Türkiye'nin en iyi haber sitesi

çalışanı 17 milyon TL ile sırra kadem bastı

Giriş Tarihi: 25.2.2016 15:42 Güncelleme Tarihi: 25.2.2016 15:50
Banka çalışanı 17 milyon TL ile sırra kadem bastı

'ta bir kamu sında görevli memurun, bankanın üst düzey ticari müşterileri adına kredi mevduat hesapları açarak yaklaşık 17 Milyon TL'yi zimmetine geçirerek ortadan kaybolduğu iddiası Kars'ı karıştırdı.

Zimmetine geçirdiği paralarla ticari faaliyetler sürdürdüğü de ileri sürülen şahsın, 20 gün önce lara karıştığı öğrenildi.Çalıştığı dan sayıları 30'u bulun ticari müşterilerinin adına açtığı ve kullandıkları hesaplardan 17 Milyon TL civarında parayı zimmetine geçiren şahsın, her yerde arandığı öğrenildi. Banka yetkilileri tarafından birkaç aydan beridir saklı tutulan olayın ortaya çıkması üzerine, 9 mağdur savcılığa başvurarak Hukuk Mahkemesinde davacı oldu. Cumhuriyet Savcılığı'nın ise konu ile ilgili olarak soruşturma başlattığı bilgisine ulaşıldı. Bankanın ticari müşterileri ise olayın duyulmasının ardından harekete geçti.

Edinilen bilgilere göre banka yetkililerinin teftiş kurulundan konu ile ilgili olarak inceleme yapmasını istendiği, banka yetkililerinin olayı bildikleri, olayı kamuoyuna ve müşterilerine bildirmedikleri de ileri sürülüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Banka çalışanı 17 milyon TL ile sırra kadem bastı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN