Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tecavüzü örtbas etmekten dava

Kayseri'de 18 yaşındaki Cansel Buse Kınalı'nın öğretmeni tarafından tecavüze uğramasının ardından intihar etmesiyle ilgili görevlerinden el çektirilen beş okul yöneticisi "suçu gizlemek"ten yargılanacak

Tecavüzü örtbas etmekten dava
Kayseri'de lise son sınıf öğrencisi Cansel Buse Kınalı'nın matematik öğretmeni Bayram Ö.'nün tecavüzü sonrası intihar etmesinin ardından görevden el çektirilen okul yönetimi hakkında başlatılan idari ve adli soruşturma sürüyor. Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesi Okul Müdürü E.E., Müdür Yardımcıları T.İ., A.E. ve rehber öğretmenleri Z.A ve K.C. hakkında Kayseri Valiliği idari soruşturma başlatmıştı. Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı da idareciler hakkında adli soruşturma başlattı. Haklarında "suçu gizleme ve görevi ihmal" suçlarından dava açılacak olan idareciler 6 ay ile 2 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanacak. Tutuklu öğretmen Bayram Ö. hakkında ise 'cinsel istismar ve reşit olmayan kişiyle ilişkiye girmek' suçundan dava açılacağı kaydedildi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, konuyla ilgili olarak "Cansel benim kızım, benim kızımdan da öte. O yaşlarda benim de bir kızım var. Ha benim kızım ha o, hiçbir farkı yok. Cansel, benim içimde yanan bir ateş. Kesinlikle hiçbir iyi hal indirimi uygulanmaksızın en ağır cezanın verilmesi konusunda da sonuna kadar takipçisi oluyoruz. Bakanlığımızın müdahil olduğu bu vakalarda en ağır cezanın verilmesi bir teamül halinde dönüştü. Buradan asla ve asla geri adım atmayacağız" dedi. Bu arada Bayram Ö.'nün ilköğretim okuluna giden oğlu, okulda bir grubun saldırısına uğradı. Burnu kırılan çocuk hastanede tedavi altına alındı.

CANSEL'İN ACILI BABASININ İSYANI
Cansel Buse Kınalı'nın polis memuru babası Mustafa Kınalı, dün kızını toprağa verdiği memleketi Kırşehir'in Kaman ilçesindeki evinde taziyeleri kabul etti. Kırşehir Valisi Necati Şentürk'ün de katıldığı taziyede ilk kez konuşan acılı baba, "Olayı biz de basına yansıdığı şekliyle biliyoruz. Şu anda yasal süreç devam ediyor. Anlayabilen var mı bilmiyorum ama acımız büyük. TBMM'den ve hükümetten bu tür olaylar için idamı geri getirmesini istiyorum. Referandum yaparak bu tür olaylarda idam isteyip istemediği sorulmalı. Başka Özgecan ve Cansellerin yanmasını istemiyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tecavüzü örtbas etmekten dava
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN