Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Buldukları paraları sahibine verdiler

Niğde'de bir hamal, yolda yürürken bulduğu 28 bin 800 liranın yer aldığı çantayı sahibine teslim etti. İzmir'de ise kadın zabıta memuru yolda bulduğu paranın sahibini 17 saatlik kamera kayıtlarını inceleyerek belirledi ve parayı kaybeden kişiye teslim etti

Giriş Tarihi: 27.2.2016
Buldukları paraları sahibine verdiler
Niğde ve İzmir'de 'insanlık ölmemiş' dedirten iki güzel olay yaşandı. Niğde Belediyesi sebze halinde hamallık yapan Ecevit Erdoğan, Selçuklu Mahallesi'ndeki bir köprünün üzerinde çanta buldu. Çantanın içinde para olduğunu gören Erdoğan, hiç düşünmeden çantayı en yakın polis merkezine götürdü. İçinde 28 bin 800 lira olan çantanın sahibinin inşaat mühendisi Salim Gürbüz olduğu belirlendi ve kendisine teslim edildi. Salim Gürbüz'ün çantayı bir akaryakıt istasyonundan çıkışta aracının üzerinde unuttuğu ve yaklaşık 500 metre sonra köprünün üzerinde düşürdüğü ortaya çıktı.

'İNSANLIK İÇİN SEVİNİYORUM'
Ecevit Erdoğan'a teşekkür eden Gürbüz, "Çok güzel bir insana rast gelmiş. Burada çok güzel duygular yaşıyoruz. İnsanlığın ölmediğini, insanlığın geleceğe güzel duygularla devam edeceğini ispat edercesine getirip emniyete teslim etmiş. Kendisinden Allah razı olsun. Para için ve kendim için sevinmekten çok insanlık için seviniyorum" şeklinde konuştu. Erdoğan ise, "Kalbim çok rahat, sahibine teslim edeceğimden emindim" dedi. İzmir'in Dikili ilçesinde ise zabıta memuru olarak görev yapan Aylin Cingirt, Salimbey Mahallesi'ndeki evine giderken yolda bin 100 lira buldu. Cingirt, paranın sahibini tespit etmek için, bölgede belediyeye ait güvenlik kamera kaydını incelemeye başladı.

MUHTARLARA SORDU
Cingirt ve arkadaşları 17 saatlik görüntü kaydı incelemelerinin ardından parayı düşüren kişiyi belirleyerek, oturduğu yeri tespit etmek için mahalle muhtarlarını dolaştı. Muhtarlardan biri görüntüdeki kişinin esnaf Fatih Tosun olduğunu söyledi. Bunun üzerine para Tosun'a teslim edildi. Fatih Tosun kaybettiği paraya kavuştuğu için mutlu olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Buldukları paraları sahibine verdiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN