Giriş Tarihi: 28.2.2016 00:00
Köy muhtarına terör örgütü üyeliğinden tutuklama

Bitlis’in Tatvan ilçesine bağlı Hanelmalı köyü muhtarı, silahlı üyesi olmak, terör örgütü adına eylem ve faaliyetlerde bulunmak suçlamalarıyla çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Bitlis Valiliği'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, "/ nün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik olarak sürdürülen çalışmalar kapsamında; İlimiz Tatvan ilçesine Bağlı Hanelmalı Köyü Muhtarı A. A. isimli şahsın PKK/KCK terör örgüt mensuplarınca ilimizde düzenlenmesi planlanan eylemlerle alakalı olarak keşif faaliyetleri yürüttüğü ve Tatvan Hanelmalı Tokaçlı kırsalındaki sorumlu düzeydeki örgüt mensuplarına bildirdiği, ayrıca yaptığı milis işbirlikçi faaliyetler neticesinde muhtarlığını yaptığı Hanelmalı Köyü ve Tatvan ilçesinde PKK/KCK terör örgütüne eleman temin ettiği iddiaları üzerine; Bitlis İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğü tarafından bir dizi çalışmalar yürütülmüştür.


Bu kapsamda, 11.02.2016 tarihinde Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığınca verilen talimat ile, Hakkında Silahlı Terör Örgütü Üyesi Olmak, Terör Örgütü Adına Eylem Ve Faaliyetlerde Bulunmak suçlamalarıyla A. A. isimli şahıs, ikametine düzenlenen operasyon neticesi yakalanmış ve çıkarıldığı mahkeme tarafından Adli Kontrol Kararı ile serbest kalmıştır. Ancak 24.02.2016 tarihinde Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığınca karara yapılan itiraz neticesinde Hanelmalı Köyü Muhtarı ekiplerimizin yapmış olduğu çalışma neticesinde yakalanmış ve aynı gün çıkarıldığı Adli Makamlarca hakkında verilen kararına istinaden ekiplerimiz tarafından Cezaevine teslim edilmiştir. Terör örgütleri ve bu örgütlerin gerçekleştirdikleri eylemlere karşı mücadelemiz, halkımızın desteğini alan güvenlik güçlerimizin titiz, özverili ve koordineli çalışmaları ile birlikte kararlıkla devam etmekte ve edecektir" denildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köy muhtarına terör örgütü üyeliğinden tutuklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN