Türkiye'nin en iyi haber sitesi

35 bin kişi dört yıldır 'ı bekliyor

Türkiye genelinde yaklaşık 35 bin kişi, şubatın 29 çektiği ""ın 2016'ya denk gelmesiyle, 4 sene aradan sonra nü kutlamaya hazırlanıyor.

Giriş Tarihi: 28.2.2016 11:31 Güncelleme Tarihi: 28.2.2016 11:33
35 bin kişi dört yıldır 29 Şubat'ı bekliyor

Bu yıl, takvim yılının mevsimlerle ve dünyanın güneş çevresinde dönme süresiyle uyumlu olması için uygulanan ve 4 senede bir gerçekleşen lardan birisi yaşanıyor. Buna göre, artık yılın 2016'ya denk gelmesi nedeniyle bu sene şubat ayı 29 çekiyor.Bu tarihte doğanlar, doğum günlerini da bir kutlamak zorunda kalıyor.

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nden aldığı bilgiye göre, Türkiye genelinde, nüfus aile kütüklerinde olan 35 bin 33 kişi bulunuyor. Bunların 18 bin 119'u erkek, 16 bin 914'ü kadınlardan oluşuyor.

Doğum gününü 4 senede bir gelen artık yılda kutlamak zorunda kalanların illere göre dağılımına bakıldığında, 29 Şubat doğumlu en çok kişi İstanbul'da, en az kişi de Yalova nüfusunda kayıtlı bulunuyor.

ARTIK YILDA DOĞAN YERLİ VE YABANCI ÜNLÜLER

Dört yılda bir gelen 29 Şubat'ta doğanlar arasında, Türkiye ve dünyada tanınmış isimler de bulunuyor. Buna göre, oyuncu Nejat İşler, sinema sanatçısı Nilüfer Aydan, Trabzonspor ve Beşiktaş gibi kulüplerde de forma giyen futbolcu Çağdaş Atan, bu tarihte doğan Türkiye'deki ünlü isimler arasında yer alıyor. Dünyaca tanınmış ünlüler arasında ise ressam Balthus, oyuncu Joss Ackland, oyuncu Jessie Usher ve Cezayirli ünlü şarkıcı Cheb Khaled bulunuyor. Fener Rum Patriği Bartholomeos da doğum günü 4 yılda bir denk gelenler arasında yer alıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
35 bin kişi dört yıldır 29 Şubat'ı bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN