Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'' kendi isteğiyle cezaevine döndü

Giriş Tarihi: 1.3.2016 01:23
'Seri katil' kendi isteğiyle cezaevine döndü

'de, 6 kişiyi öldürdüğü gerekçesiyle müebbet hapis cezası verilen Kayapınar, denetimli serbestlik uygulaması kapsamında erken tahliye edildiği cezaevine, kendi isteğiyle yeniden girdi.

1998-2001 yıllarında 6 kişiyi öldürüp 4 kişiyi yaraladığı gerekçesiyle yargılandığı davada müebbet hapis cezası verilen Hamdi Kayapınar, eski İnfaz Yasası hükümleri kapsamında cezaevinde kalması gereken yaklaşık 16 yıllık süre gelecek yıl dolacakken, Denetimli Serbestlik Yasası'ndaki bir yıl erken tahliye hükmünden yararlanarak, Ankara'da kaldığı cezaevinden 12 Şubat'ta salıverildi.

Memleketi 'ye gelen, polis merkezinde imza vermesi ve düzenlenecek eğitim programlarına katılması gereken Kayapınar, infaz savcılığına dilekçeyle başvurarak can güvenliği olmadığı gerekçesiyle denetimli serbestlikten yararlanmak istemediğini, cezasını cezaevinde çekmeye devam etmek istediğini belirtti.

Bunun üzerine Emniyet Müdürlüğü İnfaz Büro Amirliği ekipleri, Kayapınar'ı Kayseri Kapalı Cezaevine teslim etti.

Kardeşini de öldürmüştü

Kayseri'de 6 kişiyi öldüren Kayapınar, 14 yaşındayken ''kıskançlık yüzünden'' öz kardeşini iple boğduğu gerekçesiyle 4 yıl cezaevinde kalmıştı.

Cezaevinden çıktıktan sonra ailesi ve toplum tarafından dışlandığını, bu nedenle insanlara karşı kin beslediğini savunan Kayapınar, daha sonra av tüfeğiyle 6 kişiyi daha öldürmüş, dava sürecinde "Bu işi av olarak değerlendiriyorum. Zaten avcıyım. Kurbanlarım av, avların üstünden çıkan para ve eşyalar da av ganimetidir" ifadelerini kullanmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Seri katil' kendi isteğiyle cezaevine döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN