çilerin isteği sürüyor

İstanbul Taşımacılar Birliği Derneği () ve İstanbul Umum Aracı İşletmecileri Esnaf Odası (), Kartal Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü önünde için basın açıklaması yaptı.

Giriş Tarihi: 2.3.2016 15:59 Güncelleme Tarihi: 2.3.2016 16:02
Servisçilerin plaka tahdidi isteği sürüyor

Kartal Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü önünde yaklaşık 5 bin civarında esnafı için toplandı. Grubun ellerinde 'Servisçiler Plaka Tahdidi Bekliyor', 'Uzun Adam Sana Güveniyoruz' ve 'Geleceği Biz Taşıyoruz Plakamızı İstiyoruz' yazılı pankart ve dövizler yer aldı. Grup adına basın açıklaması yapan İstanbul Taşımacılar Birliği Başkanı , ''Bundan tam 9 ay önce servis sektörü, Sayın mızın plaka tahdidi müjdesiyle adeta yeniden doğdu. Yıllardır beklediğimiz ve uğuruna çok mücadeleler verdiğimiz plaka tahdidi uygulamasıyla gerek esnafımız, gerekse firmalarımız geleceğe daha güvenle bakacak, daha düzenli, kontrollü ve kaliteli işleyişe kavuşacaktı.

Cumhurbaşkanımızın esnafa verdiği müjdenin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın tarafından da gerek yazılı, gerekse görsel basında telaffuz edilmesi, aileleriyle birlikte yüz binlerce insanın umudu oldu dedi.

Verilen sözlerin yerine getirilmediğini söyleyen Karakış, "Tek gayesi mesleğini huzur ve güven içinde yaparak evine ekmek götürme peşinde olan servis sektörünün umutlarıyla oynamaya hiç kimsenin hakkı yoktur. Tüm kamuoyu bilmelidir ki servis sektörü kendilerine vaat edilen, sektörümüzün sorunlarına çare olacağına inandığımız, esnafımızın ileriki yıllara güvenle bakabileceği, Ankara'da, Kocaeli'de, İzmir'de ve Bursa'da olduğu gibi Türkiye'mizin birçok ilinde uygulanan şekliyle bir düzenleme istemektedir. Bunun adı plaka tahdididir. 11 Şubat tarihinde Ukome toplantısında İBB Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü'nce hazırlanan ve konuya alternatif olacağı söylenen düzenleme, sektörümüz için belirsizliklerle dolu sorun yumağıdır. Biz sorunlarımıza sorun katan konunun etrafında dolaşan uygulamalar istemiyoruz'' dedi.

Karakış, 17 Şubat tarihinde önünde plaka tahdidi talepleri ile ilgili esnafın ve sektör temsilcilerinin katılımı ile bir basın açıklaması yaptıklarını belirtti. Karakış, basın açıklamasından sonra tekrar İBB yetkilileriyle görüşerek servis sektörünün tüm Türkiye'de uygulanan şekilde plaka tahdidi talebini tekrar söylendiğini vurguladı. Karakış, İBB'nin getirdiği uygulamanın sektöre fayda yerine zarar getireceğini ve kabul görmeyeceğini anlattıklarını söyledi.

"SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA HİTABEN İLAN VERDİK''

26 Şubat tarihinde ulusal ve sektörel basına Sayın Cumhurbaşkanına hitaben ilan verdiklerini açıklayan Karakış, ''Bu ilanda İBB'nin sektörün beklediği şekilde plaka tahdidi ile ilgili bir adım atmadığını anlattık. Ayrıca araçlarımıza asılmak üzere 50 bin adet afiş yaptırdık ve bunları bütün meslektaşlarımıza dağıttık. 25 Mayıs' tan sonra sektöre plaka tahdidi beklentisinden dolayı yaklaşık 10 bin adet araç daha girdi. Maalesef sektör 25 Mayıs öncesini arar hale geldi. Bizler İstanbul servis sektörü olarak memleketimizi ve milletimizi seven, ülkemize katkı sağlayan, istihdam yaratan, vergi ödeyen, hizmet eden, en değerli varlıkların emanet edildiği insanlarız'' diye konuştu.

Karakış, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bin kez söyledik yüz bin kez daha söyleyeceğiz. Umutlarımızla oynamayın artık tahammülümüz yoktur. Cumhurbaşkanımızın verdiği sözün gereğini yapın. Çözüm beklentimizin adı plaka tahdididir, başka modeller bulduk diyerek etrafından dolaşmayın.''

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Servisçilerin plaka tahdidi isteği sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN