Ne İstanbul'dan ne kocasından vazgeçiyor

Eski Sümerbank Genel Müdürü Tapan, İstanbul'dan Mersin'e taşınmak için ikna edemediği eşine boşanma davası açtı. Ancak eşi boşanmak için 3 milyon TL tazminat ve down sendromlu oğluna aylık 50 bin lira nafaka istiyor

Giriş Tarihi: 4.3.2016
Ne İstanbul'dan ne kocasından vazgeçiyor
Emeklilik hayatını Mersin'de geçirmek isteyen Eski Sümerbank Genel Müdürü Erkan Tapan (75), İstanbul'dan ayrılıp kendisi ile gelmek istemeyen 55 yıllık eşi Elçin Tapan'a boşanma davası açtı.

ÜNİVERSİTELİ ÂŞIKLARDI
Ancak 3 çocuk annesi Elçin Tapan boşanmaya 'evet' demek için 3 milyon lira tazminat ve down sendromlu oğluna aylık 50 bin lira nafaka istedi. Bu talebe "Eşim beni sıfırlamak istiyor" diye tepki gösteren Erkan Tapan, bu kez eşinin üzerine kayıt ettirdiği 3 taşınmazda katkısı olduğunu belirterek 400 bin liralık katkı payı alacağı davası açtı. Üniversite yıllarında tanışan Tapan çiftinin biri down sendromlu 3 çocuğu var. Anne Elçin Tapan, down sendromlu çocuğunun doğumuyla birlikte iş hayatını bıraktı. 2010'da emekli olan Erkan Tapan'ın da 1500 lira emekli maaşı dışında bir kazancı kalmadı. Erkan Tapan işi bıraktıktan sonra Sarıyer'de yarı hissesi eşi adına kayıtlı taşınmazı satarak Mersin'de bir ev alıp yine birlikte yaşamlarını sürdürmeyi eşinden istedi. Ancak Elçin Tapan Mersin'de yaşamayı reddedince Erkan Tapan boşanma davası açtı. Karşı dava açan Elçin Tapan da kocasının sadakatsiz davrandığını iddia etti. Bu süreçte özel durumu nedeniyle 38 yaşındaki down sendromlu çocuğun velayeti anneye verildi. Elçin Tapan, kocasından down sendromlu oğlu için aylık 50 bin lira nafakanın yanı sıra 3 milyon lira tazminat istedi.

EVLERİ EŞİNİN ÜSTÜNE YAPTI
Erkan Tapan 3 taşınmaz için açtığı 4000 bin liralık katkı payı davasının dilekçesinde, Hollanda'da yaşadığı sürede 10 yıl prestijli işlerde çalıştığını, Türkiye'ye döndükten sonra ise Sümerbank Genel Müdürlüğü görevini yaptığını belirtti. Erkan Tapan dilekçesinde, Sarıyer'de ikinci kattaki taşınmazın yarı hissesiyle, Mersin birinci bölgede ki bir mesken ile Ankara Çankaya'da bir meskeni eşi adına tapuda tescil ettirdiğini, down sendromlu çocuğunu Avrupa ve Amerika'da tedavi ettirdiğini, yurtdışına her çıkışında 30-40 bin dolar masraf ettiğini, yurtdışında çalıştığı 2010'a kadar Türkiye'deki eşine her ay 10 bin dolar gönderdiğini ileri sürdü. Elçin Tapan, 3 milyon lira tazminat ve 50 bin lira nafakada ısrar ederken avukatı aracılığıyla kocasının açtığı 400 bin liralık katkı payı alacağı davasının reddini talep etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ne İstanbul'dan ne kocasından vazgeçiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN