Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ler arkasından hizmet verecek

İstanbul'da lerin peş peşe soyulmasının ardından , güvenlik önlemi olarak nöbetçi eczanelerin saat 00.00'dan sonra arkasından hizmet vereceğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 4.3.2016 10:46 Güncelleme Tarihi: 4.3.2016 10:49
Nöbetçi eczaneler kepenk arkasından hizmet verecek
Yapılan açıklamada, "Son günlerde lerimize yönelik arka arkaya saldırılar gerçekleşmiştir. Konuyla ilgili yönetim kurulumuzun yetkililerle yaptığı görüşmeler devam etmekte olup, ek güvenlik önlemlerine yönelik çalışmaları sürmektedir.
Nöbetçi eczaneler, tüm gece boyunca kesintisiz hizmet vermekte olup, "Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Yönetmelik"in 35/5 maddesi gereğince gece nöbet tutan eczanelerin gece boyunca kapılarının açık olması zorunluluğu bulunmamaktadır.

Artan saldırıları da göz önünde bulundurarak, nöbetçi eczanelerimizin saat 00.00'ten sonra eczane lerinin arkasından hizmet vermeleri, eczacılarımız ve eczane çalışanlarımızın can güvenliği açısından önemlidir. tarafından, hastalarımızı bu uygulamayla ilgili bilgilendirmeye yönelik cam afişi hazırlanmış olup, tüm eczanelerimize dağıtımı yapılacaktır" denildi.

İstanbul Eczacı Odas�� Başkanı da yaptığı yazılı açıklamada, uygulamayla ilgili hastalar ve hasta yakınlarından ı anlayış beklediklerini belirtti.

Yetkililere de seslenen Sarıalioğlu, "Acilen nöbetlerimiz esnasındaki güvenlik sorunlarımızı çözün. Sağlıkta şiddete daha fazla kurban vermeden gerekli yasal düzenlemeleri hayata geçirin" ifadesini kullandı.

SON BİR AYDA İKİ SOYGUN

Nöbetçi eczaneler son günlerde soygunların hedefi haline gelmişti. Son bir ay içinde Sultangazi'de 2 nöbetçi eczane soyuldu. Bazı eczaneler ise "kepenk arkasından satış" uygulamasına günler öncesinden geçmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nöbetçi eczaneler kepenk arkasından hizmet verecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN