sine ler gibi bakıyor

Giriş Tarihi: 8.3.2016 11:03 Güncelleme Tarihi: 8.3.2016 11:06
Felçli annesine bebekler gibi bakıyor

Bilecik'in Osmaneli ilçesi Selçuk köyünde yaşayan Havva Ünver, beş yıl önce felç olan 85 yaşındaki si Fadime Ünver'e adeta gözü gibi bakıyor.

İki çocuk si Havva Ünver devlet desteğiyle köydeki yaşamını sürdürüyor. Yaklaşık 5 yıl önce annesinin rahatsızlanıp sol tarafının tamamen felç olduğunu söyleyen Ünver, kardeşleri arasında en müsait evladın kendisi olduğu için iki çocuğumla beraber annesinin yanına yerleştiğini anlattı. Annesinin yatağa bağımlı hale gelmesinin ardından evin geçimini sağlamak ve annesini kimseye muhtaç ettirmemek için elinden gelen her işi yapmaya çalıştığını söyleyen Havva Ünver, "Allah devletimize zeval vermesin. Devletin vermiş olduğu evde hizmetleri parası alıyorum bana çok büyük destek oluyor. Allah emeği geçenlerden razı olsun" dedi

CENNET ANALARIN AYAĞI ALTINDADIR

Peygamber Efendimizin "Cennet annelerin ayakları altındadır" mealindeki Hadis-i Şerif'ini hatırlatan Hava Ünver, "Burada evlatların annelerine karşı göstermeleri gereken saygıya işaret edilmektedir. Bu anlamda, Allah'ın emirlerine aykırı olmadığı sürece, bütün annelere itaat etmek, saygı göstermek, cennetin önemli bir anahtarıdır ve bu anlamda cennet bütün annelerin ayakları altındadır. Ben anneme ler gibi tertemiz bakmaktayım ve bakacağım. Annemi tekerlekli sandalyeyle zaman zaman da hava alması için dışarıya da çıkarıyorum. Çocuklarım okuduğu için bana yeterince yardımcı olamıyorlar. Her halimiz için de Allah'a şükürler olsun. Ben gençliğimi tarlada çalışarak geçirdim. Beş yıl evvelde annemin rahatsızlığından dolayı eve kapandık kaldık. Ne bayram, ne de düğün, ama yine de bugünlerimize şükürler olsun. Bu vesile ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü de kutluyorum. Ancak kadınlara verilen değer bir günle sınırlı kalmamalı" diye konuştu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Felçli annesine bebekler gibi bakıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN