Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Can dostlar' için kaçak MR'a son

Giriş Tarihi: 11.3.2016
'Can dostlar' için kaçak MR'a son

Evcil hayvanlar için kurulan MR merkezi, 3 veteriner hekim, toplam 12 personelle 24 saat hizmet veriyor. Veteriner hekim Murat İlgün, "Sağlıksız ortamlardaki MR işkencesi artık bitti" dedi

Evcil hayvanların gece ya da kaçak yöntemlerle MR'larının çekilmesi çilesi sona erdi. Veteriner hekim Murat İlgün, 1 ay önce İstanbul Zeytinburnu'nda evcil hayvanlar için MR merkezi kurdu. MR merkezi, 3 veteriner hekim, toplam 12 personelle 24 saat hizmet veren kliniğin içinde yer alacak. Merkezde İlgün'ün yanı sıra veteriner hekim Eyüp Demir de görev alacak.

TÜRKİYE'DE İLK VE TEK

Türkiye'nin tek Veteriner MR Merkezi'nin kurucusu Murat İlgün, "Bu merkezle birlikte can dostlarımıza da tıpkı insanlarda olduğu gibi hızlı teşhis ve erken tedavi yöntemi uygulanacak. Böylece daha iyi sonuç alıp, daha doğru teşhislerle can dostlarımızın tedavisini yapacağız. Pek çok hastalığın tanısında bize ışık tutacak MR çekimleri sayesinde, can dostlarımızın hem ömürlerine hem de yaşam standartlarına katkı sağlamayı amaçlıyoruz" diye konuştu.

İLLEGAL YÖNTEME KARŞI
Sağlıksız ortamlardaki MR işkencesine de son verdiklerini belirten İlgün, "Hayvanseverler hasta hayvanlarının MR'larını çektirmek için illegal yollara başvurmak zorunda kalıyordu. Gayri yasal olarak yapılan çekimler, istenmeyen sonuçlar doğuruyordu. Aslında bir teşhis yöntemi olan MR can dostlarımız için büyük bir risk haline gelmişti. Biz bu sıkıntı ve riskleri ortadan kaldırmış olduk" dedi. Veteriner Demir ise bugüne kadar 90 evcil hayvanın MR'ının çekildiğini bildirdi. Merkezin bulunduğu klinikte şu an MR, aşı ugulaması, röntgen ünitesi, ultrasonografi, mikroçip uygulaması, lazer terapisi, EKG, diş ünitesi, optopedik operasyonlar, yumuşak doku, göz, kulak operasyonlarının yanı sıra yatar hasta ve pansiyon, kuaför hizmetleri de veriliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Can dostlar' için kaçak MR'a son
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN