Sarhoş sürücü motosikletli grubun arasına daldı

Giriş Tarihi: 11.3.2016 11:34 Güncelleme Tarihi: 11.3.2016 11:42

Başkent’te bir elinde bira şişesiyle araç kullanan sarhoş sürücü, akan trafikte motosiklet grubunun arasına daldı. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, sarhoş sürücünün rahatlığı dikkat çekti.

Başkent'te sarhoş sürücü, önce trafikte ilerleyen motosiklet grubunun önünü kesti, ardından terör estirdi. Olayı yaşayan bir motosikletçinin kask kamerasıyla kaydettiği görüntüler bu kadarına da "pes" dedirtti.

Edinilen bilgiye göre, Ankara'nın Kızılcaham ilçesi Kurtboğazı Kavşağı'nda 34 NH 3372 plakalı otomobilin sarhoş sürücüsü, bir elinde bira şişesiyle kullandığı otomobili, trafikte grup halinde ilerleyen motosikletçilerin üzerine sürdü. Kısa bir süre sonra yol kenarında duran sarhoş sürücü ile motosikletçiler arasında gerginlik yaşandı.

"Bu kadar insanın geldiğini görmedin mi?" diye soran bir motosikletçiye, elindeki bira şişesiyle "Gördüm" yanıtını veren sürücünün rahatlığı dikkat çekti. Sarhoş sürücünün, motosikletçilerden bir taraftan özür dileyerek diğer taraftan küfürler savurması şaşkınlığa neden oldu.

Kısa süreli gerginliğin ardından motosikletçiler yoluna devam etti.

"SÜRÜCÜNÜN YÜZÜNDEKİ CANAVARCA İFADEYİ UNUTABİLMEM MÜMKÜN DEĞİL"

Olayı görüntüleyen Altan Şahin isimli motosikletçi, alkollü sürüsünün, aracını normal yolunda seyretmekte olan motosiklet grubunun üzerine sürdüğünü ve yaşamlarına kastetmeye çalıştığını belirtti. Sarhoş sürücünün ardından ileride durup elinde bira şişesiyle aracın sürücü koltuğundan indiğini anlatan Şahin, "Bu gibi kendini bilmeyecek düzeydeki trafik canavarları her an her aracın önüne çıkabilir" dedi.

Şahin, "Ölümcül olabilecek bir kazayı bizim dikkatimiz önlemiştir. Video görüntüsünü esasen kendi sürüşümüzü çekmek için yapmış olsak da, bu talihsiz olayı da ayrıntılarıyla içermiştir. Ülkemizde insanların insan hayatına bu kadar duyarsızlaştığı bir ortamı üzülerek bir kez daha deneyimledik. Aracın önünden en son geçen motor benim kullandığımdı ve sürücünün yüzündeki canavarca ifadeyi unutabilmem mümkün değil" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sarhoş sürücü motosikletli grubun arasına daldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN