Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Spor ları kaybeden tamirciye 8 bin lira

Antalya'da 45 yıllık tamircisi Halit Akbulut, 2011 yılında kendisine bırakılan bir ayakkabıyı kaybedince müşterisi tarafından dava edildi. Akbulut hakkında 10 ay ve 2 bin lira adli para sına hükmetti, Yargıtay kararı onadı. Akbulut, 3 Nisan'a kadar 8 bin lira ödeyemezse hapse girecek.

Giriş Tarihi: 11.3.2016 11:23 Güncelleme Tarihi: 11.3.2016 11:26
Spor ayakkabıları kaybeden tamirciye 8 bin lira ceza

Antalya'da 9 yaşında çırak olarak başladığı tamirciliğinde 45 yılı geride bırakan 54 yaşındaki Halit Akbulut, 2011 yılında kendisine tamir için bırakılan yı kaybetti. Oğluna ait ayakkabının kalıbını küçültmek için bırakan Gülgün Uslu, ayakkabıları almaya gittiğinde vitrinden çalındığını öğrendi. Akbulut, ayakkabılarının 3 gün yanında misafir ettiği H.K. tarafından alındığını düşündüğünü ve bu kişi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağını söylemesine rağmen Uslu'yu ikna edemedi. Uslu, Akbulut hakkında davacı oldu. Antalya 11'inci Asliye si'nde yargılama başlarken, Akbulut'un iddiasına göre tebligatlar kendisine ulaşmadığı için duruşmalara katılamadı. Akbulut, 12 Haziran 2011 milletvekili seçimlerinde oy kullanmak için gittiği sandık başında gözaltına alındı ve geceyi nezarethanede geçirdi.

YARGITAY 5 YIL SONRA ONADI

Yargılama sonunda Akbulut, 'hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanmak' suçundan 10 ay ve 2 bin lira adli para cezasına mahkum edildi. Hapis cezası da 6 bin lira para cezasına çevrildi. Akbulut, yerel mahkemenin kararını temyiz etti, ancak Yargıtay 5 yıl sonra hakkındaki kararı onadı.

ÖDEME İÇİN 3 NİSAN'A KADAR SÜRE

Halit Akbulut, 4 Mart günü Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan toplam 8 bin lira ödeme emrinin kendisine ulaştığını söyledi. Ödeme için 30 gün süre tanındığını belirten Akbulut, 3 çocuk babası olduğunu ve ekmek parasını güçlükle kazandığını belirterek şunları söyledi:
"Aynı zamanda şeker ve yüksek tansiyon hastayım. Bu olaydan sonra kalp krizi geçirdim. 3 Nisan'a kadar bu parayı ödemediğim takdirde hapis yatmak zorunda kalacağım. Bu parayı kazanmam mümkün değil."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Spor ayakkabıları kaybeden tamirciye 8 bin lira ceza
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN