Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakın ye neden çıkıyorlar

'ün İlçesi'ne bağlı Sarıkuşak Köyü'nde oturanlar, GSM şebekelerin çekmemesinden dolayı ya caminin sine ya da yüksek katlı evlerin çıtalarına çıkarak cep telefonlarıyla görüşebiliyor.

Giriş Tarihi: 16.3.2016 12:31
Bakın minareye neden çıkıyorlar

Köy sakini Bişar Poyaz, "Köyün gençleri telefonda konuşmak için den inmiyor. Yetkililerin bu soruna bir çözüm bulmalarını istiyoruz" dedi.

'ya 15 kilometre uzaklıkta bulunan 94 haneli Sarıkuşak Köyü'nde oturanlar, yıllardır telefon şebekelerinin sağlıklı çekmemesi nedeniyle sıkıntı yaşıyor. Köylülerin telefon ile görüşmek için ya köydeki caminin minaresine ya da yüksek katlı evlerin çatısına çıkarak telefon ile görüştükleri belirtildi. Acil durumlarda telefon ile iletişim gerçekleştirmek için büyük sıkıntı çektiklerini söyleyen köylülerden Bişar Poyaz, "Yıllardır bu çileyi çekiyoruz, dışarıda olan öğrenci ve akrabalarımızla konuşmak için ya minareye ya da çatılara çıkıyoruz. Köyün gençleri telefonda konuşmak için minareden inmiyorlar. Yetkililerin bu sorunu bir çözüm bulmalarını istiyoruz" dedi.

Telefon şebekelerinin çekmemesinden dolayı birçok sıkıntıyla uğraştıklarının altını çizen köylüler, en büyük sıkıntılarından birinin elektrik faturalarını düzenli alamamak olduğunu söyledi. Elektrik şirketlerinin cihazları telefon şebekesiyle çalıştığını ifade eden köylüler, bu nedenle köylerine elektrik şirketleri yılda iki veya üç defa fatura gönderdiklerini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakın minareye neden çıkıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN