'Sepsis' çalışmaları 'Bilim Ödülü' getirdi

Prof. Dr. Cinel, yoğun bakımdaki ölümlerin sık görülen sebebi "sepsis" (kan zehirlenmesi) konusundaki çalışmalarıyla "Tıp Bilim Ödülü"nün sahibi oldu

Giriş Tarihi: 16.3.2016
'Sepsis' çalışmaları 'Bilim Ödülü' getirdi
İstanbul Tabip Odası'nın 14 Mart Tıp Haftası nedeniyle verdiği tıp bilim ödülleri sahiplerini buldu. "Tıp Bilim Ödülü"nün bu yılki sahibi İstanbul Sağlık Müdürlüğü tarafından önerilen Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Cinel oldu.

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ÖNERDİ

Yoğun bakımda yaşanan ölümlerin en sık sebebi olarak bilinen sepsis (kan zehirlenmesi) konusunda uluslararası önemi olan yayınları (h indeksi 25) nedeniyle Tıp Bilim Ödülü'nü alan Cinel'e ödülü, İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Selçuk Erez ile onur kurulu üyesi Prof. Dr. Lütfi Telci tarafından verildi. Bu seneki ödül töreninde birkaç ilk yaşandı. İlk kez İstanbul Sağlık Müdürlüğü tarafından önerilen bir bilim insanı ödül almış oldu. Ek olarak "Anesteziyoloji ve Reanimasyon" ihtisas alanından ilk kez bir uzman bilim ödülüne layık görüldü. Bunun yanı sıra Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi görevini yürüten Cinel, ödül törenindeki konuşmasında "Üretmekten yılmayacağız. Umarım bundan sonra ülkemizde daha iyi üretme şartlarına kavuşabiliriz" dedi.

TEŞVİK VE HİZMET ÖDÜLLERİ
"Yılın Tıp Hizmet Ödülü" Türkiye Psikiyatri Derneği Merkez Yönetim Kurulu tarafından önerilen emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Şahika Yüksel'e verildi. "Tıp Bilim Teşvik Ödülü" ise İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Romatoloji Bilim Dalı'ndan Doç. Dr. Gülen Hatemi'nin oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Sepsis' çalışmaları 'Bilim Ödülü' getirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN