"İyi hal uygulanırsa kendimi öldüreceğim"

Giriş Tarihi: 17.3.2016 14:54 Güncelleme Tarihi: 17.3.2016 16:27
İyi hal uygulanırsa kendimi öldüreceğim

Üniversite öğrencisi Dilay Gül Çiftçi(22), 4 ay önce yurda gittiği sırada kendisine 'platonik aşık' olan sınıf arkadaşı Uğur Aydemir'in(21) bıçaklı saldırısına uğradı. Defalarca bıçakladığı genç kızın boğazını keserek öldüren Uğur Aydemir saklandığı evde yakalandı. Acılı anne Tülay Çiftçi(47), yargılanmasına başlanacak Uğur Aydemir'in 'psikolojik rahatsızım' yalanına sığındığını belirterek, "Mavi gözlü güzel kızımı benden aldı. Hayallerimizi yok etti. Adaletten başka sığınacak limanım yok. Özgecan yasası bir an önce çıkmalı. Mavi gözlümün katiline iyi hal indirimi uygulanmasın" dedi.

Bolu İzzet Baysal Üniversitesi Gerede Meslek Yüksek Okulu Kimya bölümü birinci sınıf öğrencisi Dilay Gül Çifçi 4 ay önce yurda gittiği sırada yanına sınıf arkadaşı Uğur Aydemir geldi. Gül Çiftçi'ye kendisinden hoşlandığını ve sevgili olmak istediğini söyleyen Uğur Aydemir, olumsuz yanıt aldı. Israr edip tehditler savurmaya başlayan Uğur Aydemir, istediği cevabı alamayınca cebinden çıkardığı bıçağı Dilay Gül Çifçi'nin defalarca boynuna sapladı. Yere yığılan genç kız orada yaşamını yitirdi. Uğur Aydemir ise kaçarak evde saklandı. Polis ekipleri kısa sürede yakaladığı Uğur Aydemir yakalanarak cezaevine gönderildi.BIÇAKLAYIP ÇALILIKLARA ATTI

Acılı anne Tülay Çiftçi önceki gün 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü nedeniyle 'Kadın Cinayetlerini Durduracağız' platformunun Bursa Famora Meydanı'nda düzenlediği eyleme katıldı. Burada konuşan anne Çiftçi'nin feryadı yürekleri burktu. Uğur Aydemir'in kızını okulun başından beri taciz ettiğini belirten anne Çiftçi, "Kızım okumayı çok istiyordu. Bende okumasını istedim. Ancak Uğur Aydemir kızımın yakasını hiç bırakmadı. Sınıfta sıralar birbirine yakın olduğu için kızım başka sıraya geçmiş. Buna rağmen Uğur Aydemir kızımı taciz etmeye devam etti. Cinayet günü akşam saat 22.30'da kızım okuldan çıkıp yaklaşık 400 metre uzaklıkta olan yurda giderken Uğur Aydemir tarafından önü kesildi. Kızım kibar şekilde 'beni bırak ben okumaya geldim' diyor. Israr eden Uğur Aydemir tehditler savurup aniden elinde ki bıçağı kızımın boynuna defalarca saplıyor. Kızım yere yığıldıktan sonra da bıçakla vurmaya devam ediyor. Sonra da yolun kenarın da bulunan çalılıklara kızımın cesedini atıyor" dedi.

"MAVİ GÖZLÜ GÜZEL KIZIMI BENDEN ALDI"

Kızının hayatında bir karıncayı dahi incitmediğini ifade eden anne Tülay çiftçi, "Mavi gözlü hayat dolu güzel kızım, kimseyi incitmezdi. Onu defalarca taciz etmesine rağmen Uğur Aydemir'i bile defalarca kibar bir dille uyarmıştır. Taciz edildiğini üzülürüm diye bana anlatmazdı. Kendine güvenirdi. Hiç kötü alışkanlığı yoktu. Sigara dahi içmezdi. Çevresine zarar vermez, sokak hayvanları severdi. Hayalleri umutları vardı. Ama mavi gözlü güzel kızımı benden aldı. Hayallerimizi yok etti" diye konuştu."İYİ HAL İNDİRİMİ UYGULANMASIN"

Kızının katili hakkında hala dava açılmadığını belirten anne Tülay Çiftçi, "Savcılar hala üzerinde çalışıyor. Bir an önce yargılanmasını istiyorum. Katil 'ben akıl hastasıyım' diyormuş. Katilin bıçak koleksiyonu olduğu sınıftaki diğer öğrenciler tarafından söyleniyor. Cinayeti işlemeden 3-4 saat önce sınıfta gürültü yapmış öğretmeni tarafından dışarı çıkartılmış" dedi. Uğur Aydemir'in 'psikolojik rahatsızım' yalanına sığındığını ifade eden Çiftçi, "Benim adaletten başka sığınacak limanım yok. Özgecan yasasının bir an önce çıkartılmasını istiyorum. Bütün hakimlere, savcılara sesleniyorum. Onlarında kızları vardır. 'Beni tahrik etti', 'psikolojim bozuk' gibi sözlere itibar etmesinler. Ben her gün ağlıyorum, her gün ölüyorum. Kızımı devlete, millete faydalı bir insan olsun diye dişimizden tırnağımızdan artırarak okutmak istedik. Onu bizden çalan katilin ağırlaştırılmış müebbet cezası almasını istiyorum.
Yemin ediyorum kızımın katiline iyi hal indirimi uygulanırsa kendimi Famora Meydanında öldürürüm. Zaten şu anda yaşamıyorum" ifadelerini kullandı. Uğur Aydemir'in ailesinin kendisine bir başsağlığı dahi dilemediğini söyleyen Çiftçi, "O nasıl bir anne. Benim nasıl ruh halimde olduğumu biliyor mu? İnsanlık öldü mü? Bizim geleneğimizde acı paylaşma diye bir şey var" diye tepki gösterdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"İyi hal uygulanırsa kendimi öldüreceğim"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN