Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rus gelin kanseri yendi, anne oldu

12 yıl önce Saygın Güner'le evlenen Olga Güner, 8 aylık mücadeleyle lenfoma kanserini yendi. "Bebeğin olmaz" denilen Rus gelin, bebeğiyle yepyeni bir yaşama "merhaba" dedi

Giriş Tarihi: 17.3.2016
Rus gelin kanseri yendi, anne oldu

Rusya'dan 12 yıl önce Antalya'ya tatil için gelen ve Antalya Devlet Senfoni Orkestrası'nda vurmalı sazlar bölümü sanatçısı Saygın Güner ile tanışarak hayatını birleştiren Olga Güner (31), 8 ay mücadele ettiği lenfomadan kurtularak eski sağlığına kavuştu...

KAŞINTIYLA BAŞLADI
Olga Güner, Antalya'ya geldiğinde 19 yaşındaydı. Saygın Güner ile tanışması, yaşamını bir anda değiştirdi. Çift, bir yılın sonunda evlendi. Olga, daha sonra yarıda kestiği eğitimini tamamlamak için Rusya'ya gitti. Bir süre sonra boynunda aniden oluşan ve hızla büyüyen şişliği fark edince, korkularıyla yüzleşmeye karar verdi. Doktorun kendisini onkoloji bölümüne yönlendirmesi korkularını daha da artırdı. Eşinin durumunu öğrenen Saygın, Olga'yı Antalya'ya çağırdı. Uzun yıllardır tanıdığı, Medstar Antalya Hastaneleri Hematoloji ve Kemik İliği Nakli Merkezi Başkanı Prof. Dr. İhsan Karadoğan ile temasa geçti.

KORKU DOLU YILLAR BİTTİ
Olga'nın hastalığı ilerlemiş, hastalık bütün vücuduna yayılmıştı. Olga'nın tedavisine yüksek dozda kemoterapi ile başlandı. 4'üncü kürün sonunda hastalık önemli ölçüde gerilemiş ve neredeyse vücutta hiç kanserli hücre kalmamıştı. 6 kürlük kemoterapi tedavisi tamamlandığında, Olga artık hastalıktan kurtulmuştu. Tedavi öncesi doktorların "Bebeğiniz olamayabilir" uyarılarıyla korku dolu yıllar geçiren kadın, geçen yıl dünyaya gelen ve şu anda 6 aylık olan oğlu Sarp'ın sevgisi ile yepyeni bir yaşama "merhaba" dedi.

MUCİZE BEBEK
Olga Güner'in tedavi öncesinde doktorun, "Bebek sahibi olamayabilirsiniz" uyarısı nedeniyle yaşadığı korku da sona erdi. Rutin kontrollerini yaptırmak için hastaneye gittikleri bir gün anne olacağını öğrenen Olga, şu an 6 aylık olan oğlu Sarp'ı kucağına aldı. Olga, "Tedavi sırasında aldığım ilaçlar nedeniyle çocuk sahibi olamayabileceğim söylenmişti. Korku dolu yıllar geride kaldı. Eşim ve oğlumla yeni bir hayata başladık. İkinci hayatımın en güzel hediyesi bebeğim oldu" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rus gelin kanseri yendi, anne oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN