Hüseyin’in canı 107 bin lira

Hüseyin’in canı 107 bin lira

Malatya'da 3 yıl önce evlerinin önünde oynarken su birikintisindeki elektrik akımına kapılarak ölen 12 yaşındaki çocuğun ailesine toplam 107 bin lira tazminat ödenmesi kararlaştırıldı. Olay 3 yıl önce Yeşilyurt ilçesine bağlı Çayır köyünde yaşandı. İlkokul 5. sınıf öğrencisi Hüseyin Yılan, evlerinin önünde oyun oynarken, metal direkteki enerjinin yerdeki su birikintisine iletilmesi sonucu akıma kapıldı.
Talihsiz çocuk kaldırıldığı hastanede öldü. Baba Haydar Yılan, olayda ihmali olduğu iddiasıyla elektrik alt yapı şirketi hakkında hem ceza davası hem de tazminat davası açtı.
Malatya'da görülen dava önceki gün sonuçlandı. Mahkeme heyeti, ölen çocuğun annesi Zeynep, babası Haydar Yılan ile 3 kardeşine toplam 107 bin lira maddi ve manevi tazminat ödenmesine hükmetti.

'BEDELİ BU OLMAMALI'
SABAH'a konuşan baba Haydar Yılan, şunları söyledi:
"Hiç bir baba o şirketin tapusunu verseler evladının tırnağını vermez. İstedim ki böyle ucuz ölümlere ders olacak ceza çıksın. Ahşap direkler, metal direklerle değiştiriliyordu. O direklerin çevresine çocukların yaklaşmaması için bir bariyer konmalıydı.
Oğlum önlem alınmadığı için öldü. Böyle ucuz ölümlere ibret olacak bir kararın çıkmasını bekliyordum.
Bir canın bedeli bu olmamalı.
Kararı temyiz edeceğim."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hüseyin’in canı 107 bin lira
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN